בית האופרה
כל מה שאתם צריכים לדעת על חתונה קטנה

כל מה שאתם צריכים לדעת על חתונה קטנה

חתונה קטנה - הגודל לא קובע?
יש הטוענים, שהגודל לא קובע. אנחנו טוענים, שבמקרה של חתונה – הוא בהחלט כן! יש זוגות, שתמיד חלמו להתחתן כשהם מוקפים בכמות גדולה של אנשים ולכן מקפידים להזמין לחתונה שלהם את כל מי שרק אפשר. פשוט, כי זה מה שמשמח אותם. לעומת זאת יש זוגות, שמעדיפים דווקא להתחתן בנוכחות של מעט אנשים, מפני שככה הם מרגישים יותר אינטימיות. אם כן, כמות האורחים בחתונה יכולה להשפיע באופן ישיר על התחושה של בני הזוג ולכן המסקנה היא, שהגודל קובע ועוד איך!

למה לבחור בחתונה קטנה?

חתונות קטנות באשדוד הן בעלות אווירה אחרת. יש משהו יותר אישי ואינטימי כשרק האנשים הקרובים אליכם ביותר נמצאים אתכם ברגעים המיוחדים שלכם. חשוב להבין, שחתונה קטנה היא לא פחות שמחה מאשר חתונה גדולה ואם אתם מסוג האנשים, שמעדיפים אירועים יותר צנועים, הרי שסגנון זה הוא המתאים לכם ביותר. כמו כן, הרי ברור שאי אפשר להתעלם מהנושא הכלכלי. במרבית המקרים, חתונות קטנות יהיו בעלות נמוכה יותר מאשר חתונות גדולות, למרות שישנם מרכיבים של החתונה, בהם תוכלו ליהנות מהוזלה משמעותית בזכות כמות גדולה יותר של מוזמנים.

בחירת מקום

בחירת מקום לקיום חתונה קטנה דומה מאוד לבחירת מקום לחתונה גדולה. גם במקרה של חתונה קטנה, יש להתחשב בכמות המוזמנים לעומת השטח של המקום. לדוגמה, אם אתם רוצים לקיים חתונה קטנה באולם גדול, הרי שתחושת האינטימיות עלולה ללכת לאיבוד ולעומת זאת, גם מקום קטן מדי עלול להיות צפוף. אמנם יש מקומות גדולים, המציעים פתרונות לאירועים קטנים, אבל במקרים אלו חשוב לבדוק כיצד ייראה המקום כאשר הוא יותאם במיוחד לאירוע קטן.

להשאיר את החתונה קטנה

אחד הקשיים הגדולים של חתונות קטנות הוא שמירה על כמות קטנה של מוזמנים. מעבר לקושי של בני הזוג בבחירה המוקפדת על האנשים האהובים ביותר, שיזכו לקחת חלק באירוע המרגש שלהם, עליהם לקחת בחשבון גם את ההורים שלהם. מרבית ההורים של מרבית הזוגות נוטים להתרגש ולהתגאות בבנים והבנות שלהם הנישאים לבחירי ליבם ומבקשים להזמין את כל מכריהם ולעתים כמות המוזמנים של ההורים עולה בהרבה על כמות המוזמנים  של הזוג. בעוד שבחתונה גדולה מצב כזה לא אמור להפריע, בשביל זוג המעוניין בחתונה קטנה, זה עלול להיות משמעותי. לכן חשוב לקיים תיאום ציפיות גם עם המשפחה ולהסביר את הרציונל העומד מאחורי בחירה זו. 
 
קרדיט : תמונת הנושא התקבלה על ידי רוי אולמות אירועים באשדוד

טיפים לתכנון מסיבת רווקים

כשחבר טוב או בן משפחה קרוב עומד לקראת מיסוד הקשר עם בחירת לבו, זהו הזמן לתכנן לו מסיבת רווקים! לפניכם טיפים, שיעזרו לכם לעשות סדר בראש ולתכנן מסיבת רווקים בלתי נשכחת.

כיצד תבחרו את הרב לחתונה שלכם?

בחתונה היהודית, הרב מהווה חלק חשוב ובלתי נפרד מהחתונה והוא זה שמנהל את טקס החופה, לשמו כולם מתכנסים. אם כן, הרב הוא למעשה האחראי לאופן, בו יתקיים הטקס ולמידת העניין וההתרגשות של כל המשתתפים בחתונה

כיצד תתכננו חתונה בחו"ל?

בעשור האחרון יותר ויותר זוגות מתחתנים בחו"ל. חתונה במדינה אחרת היא חוויה אחרת ויש לה יתרונות רבים, אבל היא גם דורשת תכנון מיוחד ובכך נעסוק בכתבה זו.

איך להתפנק בירח הדבש בארץ?

ירח הדבש הוא החודש הראשון לאחר החתונה, במהלכו הזוג מתרגל לסטטוס החדש שלו ונהנה מחודש מתוק כדבש. האפשרות ליהנות מהשפה והתרבות המקומית ולא להיאלץ ללמוד שפה ותרבות חדשות הן רק חלק מהסיבות לבלות את ירח הדבש בארץ