אופנת חתונה - זו אומנות

518

כשיורדים במדרגות לקומה התחתונה, שבה ממוקם הסטודיו של המעצבת אנה קייסר, ישר מבינים שהגעתם למקום רציני. אי אפשר להגיע לפה בטעות, במהלך שיטוט רגיל ברחבי העיר. אין פה ויטרינה צבעונית עמוסת בובות...

אופנת חתונה - זו אומנות
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!


אופנת חתונה זו אומנות

כשיורדים במדרגות לקומה התחתונה, שבה ממוקם הסטודיו של המעצבת אנה קייסר, ישר מבינים שהגעתם למקום רציני. אי אפשר להגיע לפה בטעות, במהלך שיטוט רגיל ברחבי העיר. אין פה ויטרינה צבעונית עמוסת בובות מולבשות, ואפילו אין פה שילוט זועק. רק כשהולכים בכוונה תחילה ברחוב איכילוב בפ"ת, מוצאים את בית מס' 18, רואים את השלט האלגנטי שמכווין לקומה -1 בבניין, רק אז מוצאים את הסטודיו המהודר של אנה קייסר.

הגעתי לחדר ההמתנה, שהוא עצמו כבר גרם לי להתפעלות. החדר חמים ונינוח, מוקף בויטראז'ים צבעוניים, ריהוט עתיק ויפה, וציורים על הקירות (אגב, גם הם פרי יצירתם של בעלת הבית). הכל מעוצב בגוונים חמים ועדינים, ומואר בנעימות. התיישבתי באחת הכורסאות והתחלתי לדפדף בקטלוגים של בית האופנה הזה. זהו תהליך ארוך , כיוון שישנם מאות דגמים- וכל אחד מהם יחיד ומיוחד, שונה מהשאר. כל דגם דורש התייחסות והתעמקות אליה הוא ראוי. בחלק שילובים מעניינים בין צבעים רכים לעזים. בדים חלקים ומנגד קישוטי תחרה, ריקמה וחרוזים. מחוכים שונים, קשירות מיוחדות, ומגוון פריטים אחרים שמדגישים את הקווים העדינים של הגוף הנשי. בכל שמלה מורגש הסטייל הנשי, אווריריות וקלילות שמזכירות שמלת נשף עשירה.
דלת הסטודיו נפתחת, ואנה החייכנית יוצאת ומזמינה אותי פנימה. לקחתי את כוס הקפה שמוקדם יותר הכינה לי אחת העובדות של אנה, והתיישבתי בנוחות מול אנה בציפייה לשיחה מעניינת איתה.

אנה מתחילה בלספר על עצמה. התחילה את דרכה כאמנית וציירת, כבר בצעירותה החלה להתעניין באופנה. עוד בבריה"מ סיימה את לימודיה בבית ספר לאומנות, קיבלה תואר שני בלימודי אופנה והחלה לעסוק בצורה מקצועית בתחום. ישר אחרי עלייתה לארץ לפני 18 שנה, פתחה סטודיו קטן לאופנה. ולפני 4 שנים הקימה את הסלון כלות המרהיב שאני יושב בו כרגע, מקור הגאווה שלה.


אנה- את אמנית ומעצבת. אלו הם הרי 2 מקצועות נפרדים. או שמא, 2 צדדים של אותו מטבע?

אופנה- זה מקצוע רציני, שדורש גם ידע נלמד, נסיון ויצירתיות. כדי לקרוא לעצמך אומן-מעצב צריך לשלוט בכל התחומים הללו. מהבסיס הזה כבר מתפתח עוד ועוד הכישרון של האמן.
הבנתי. אבל לעיתים קרובות אנו שומעים על זמרת או דוגמנית, שפותחת ליין אופנה משלה והופכת להיות מעצבת...

 

optiontext


במקרה כזה מדובר אך ורק בלייבל, בשם שלהן שמתנוסס על הפריטים, ושמשפיע על המכירות שלהם. על הפריטים עצמם עומלים קשה שורה ארוכה של מעצבים ואנשי מקצוע למיניהם, שהם עצמם נשארים לרוב עלומי שם.

שמלה מתחילים ביצירת אווירה מסויימת?

ברור, כך מתחילים יחסים אישיים עם האדם. לעיתים הכרות ראשונית אורכת מעל לשעתיים, וזה מעולה. שיחה בין מעצב ללקוח דומה קצת לטיפול אצל פסיכולוג. אני מדברת הרבה, שואלת שאלות, משרטטת עשרות דוגמאות. קודם אני מנסה להבין את כל הרצונות, מבררת את הדרישות. הכל מתחיל מלהבין את הסגנון, הכיוון, הפרטים הקטנים, התוספות, מלראות תמונות בקטלוג או באינטרנט.
למשל אם כלה רוצה להראות מאוד סקסית בחתונה שלה, מה תציעי לה? שמלת מיני עם מחשוף מאוד עמוק?
סקסיות לאו דווקא מתבטאת בתצוגה אירוטית של כל חלקי הגוף. סקסיות זה מסתורין. יכול להיות אזור קטן מאוד שיהיה חשוף לעין, אבל עשוי בצורה נכונה שיגרום לכלה להיראות סקסית ביותר. לא חייבים להפשיט ולהציג את הכל.

קשה לעשות כל כך הרבה דגמים ושמלות, ולא לחזור על עצמך. איך את בכל זאת מצליחה?

צייר, אף פעם לא מצייר את אותה התמונה במדויק פעמיים. יש לו את הסטייל שלו, יש לו כיוונים משלו, דוגמאות מסויימות שחוזרות, אבל אף פעם זאת לא תהיה אותה תמונה במדויק. כיוון שגם אם הצייר כבר מוכר ומצליח, החוש הפנימי של ביקורת עצמית ושאיפה מתמדת להתעלות על עצמך, אף פעם לא יתנו לאמן לעצור ולהפסיק במקום שהוא הגיע אליו. היצירה הבאה, תמיד יותר טובה מהקודמת. יותר מזה, אופנה זה משהו מאוד משתנה ואנחנו תמיד עם היד על הדופק. אין אף קטלוג בתחומנו שאנחנו מפספסים. אנחנו מבקרים בתערוכות הכי עכשוויות. תמיד במעקב אחרי הבדים החדשים שיוצאים לשוק, צריך להכיר אותם ולהיתנסות בעבודה איתם. עוקבים תמיד אחרי הדבר הבא, מפי מעצבים עולמיים. אנחנו לא נרשה שכלות שלנו, לא יראו עפ"י צו האופנה האחרון.

ומה הם צוי האופנה האחרונים?
אתה שואל אותי שאלה, שלענות עליה ייקח לי כמה שעות טובות. או שמא אתה פשוט מנסה לבדוק אותי?
לא, לא, מה פתאום. אני ללא ספק כבר הבנתי שמולי אמנית מהרמה הגבוהה ביותר. ובכל זאת, אולי בכמה מילים?
על איזה אופנה אתה רוצה לדעת בדיוק? יש אופנה אירופאית, יש ישראלית, וגם בתוך האופנה הישראלית יש כיוונים מאוד ספציפיים, כמו למשל אופנה חרדית.

optiontext

אופנה חרדית? יש דבר כזה? נראה לי היא לא כל כך משתנה....

אני אפתיע אותך עכשיו, ובאותה הזדמנות אשבור סטריאוטיפים נרחבים בארץ. בהחלט יש דבר כזה אופנה חרדית. הגברים אצלהם אכן די הדוקים בלבושם המסורתי. לעומתם הנשים דווקא נהנות מסוג של חופשיות לגבי לבושם לאירוע המכובד. כמובן שכלה מהעדה האורתודוכסית לא תצעד אל מתחת לחופה עם מחשוף עמוק וכתפיים חשופות, לגבי זה יש כללים מאוד חדים וברורים. אך כל מה שקשור לסגנון, עיצוב, הבדים שבשימוש, הפריטים המתווספים לשמלה, הקישוטים... כל אלה, זוכים להתייחסות ויש הרבה מקום לדימיון.

אילו עוד אופנות קיימות?

למשל, יש אופנה לנשים מלאות. הרי לא כל בחורה מתאפיינת ברזון של דוגמנית- ותודה לאל! לכן שמלה לבחורה כזאת, צריכה להדגיש את הצדדים הטובים של הבחורה, להסתיר את הפחות טובים. לגרום לגברים לקפוא במקום מפליאה ותדהמה, ולנשים- לשפוך מחמאות מקרב לב.

את מעצבת אופנה, אומרת "תודה לאל" שלא כל הנשים הן במידות של דוגמניות?

דוגמנית, היא כמו קולב שעליה דברים יפים צריכים להיראות עוד יותר יפה. ואשר עצמה לא צריכה להסיט את תשומת הלב מהבגדים שהיא מפרסמת. היא לחלוטין לא אידיאל יופי (ואני בטוחה שהרבה גברים יסכימו איתי). אישה היא לא שלד עטוף בעור, אשר צריך לשמור על מידות 90-60-90. בכלל לדעתי, צריכים להיות פחות גבולות ומסגרות יופי, הרי יופי הוא כל כך מגוון. אני אומרת את זה לא רק בתור מעצבת אלא גם בתור אמנית וציירת. יש כל כך הרבה צדדים ליופי, כל כך הרבה דעות ותיאורי יופי. הם משתנים מאדם לאדם. כמובן שישנה השפעה של תקשורת רחבת הידיים, לגבי אידיאלי יופי שנחרכו במוחותינו, ע"י פרסום בחורות רזות ויפות בכל מקום. אך כאשר נכנסת אליי אישה לסטודיו, כל זה נשאר מאחור. בתקשורת, בעולם החיצוני. כאן היא מגיעה לעולם, שכל מידה היא טובה, שכל פריט הוא ייחודי ומדגיש אותה, למקום שבו שליופי אין סטנדרטים. הרי ביום הכי חשוב שלה, היא- כוכב האירוע. והשמלה צריכה להיות הכי יפה ולהתאים בדיוק לה. להסתיר את הדברים הפחות מחמיאים. ולהדגיש את צדדיה היפים. בכלל, אני מאוד אוהבת את המילה "מתאים". היא מאחדת בעצמה כל כך הרבה. גם הצבעים המתאימים ביותר, הסגנון, הצורה המתאימה, הגוון וגם המסר והתדמית שהשמלה משדרת...

כלומר, את לא רק אמנית-מעצבת, את גם מעצבת תדמית?

ללא כל ספק. ואת השירותים האלו אני מעניקה בשמחה. אולי, הטעם שלי בתור מעצבת וגם בתור אישה, יעזרו לאחרים למצוא תשובות לשאלות העולות בקשר לדימוי העצמי ובהקשר למראה החיצוני שלהם.

אנה, תודה רבה לך על ראיון כה מעניין ומעשיר בידע.

אנה קיסר- ANNA KEISAR
טלפון: 072-2232680
כתובת: איכילוב 18 קומה 1-, פתח תקוה

לאתר

 

 

 

 

 

 

 

0 תגובות