איך בוחרים שמלת כלה?

3123
זו ההחלטה החשובה ביותר של כל כלה - אז איך עושים אותה בצורה הטובה ביותר?
איך בוחרים שמלת כלה?
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!


חלום ילדות

עבור ילדות רבות, החתונה נדמית כגן עדן והן נהנות לדמיין את עצמן בתור כלות עם שמלת כלה לבנה ומפוארת, תסרוקת ואיפור מהסרטים וכמובן, נעליים תואמות. חלום הילדות הזה אמנם חולף לו עם השנים, אבל הוא חוזר לתודעה כשמגיע הרגע של הכלה לעתיד לבחור את שמלת החתונה שלה. אמנם שמלת הכלה הנבחרת נראית בדרך כלל שונה מהפנטזיות שהיו לכלה בילדותה, אבל תמיד יש בהן שמץ של זיכרון מתוק מתקופת הילדות.

התוצאה של זיכרון ילדות מתוק זה היא, שכלות רבות לעתיד מחפשות שמלה בסגנון מאוד מסוים ואז מתחיל החיפוש אחר שמלת הכלה המושלמת. החיפוש אחר השלמות נובע, מן הסתם, גם מהידיעה, שזוהי שמלה מיוחדת, ששני בני הזוג יזכרו תמיד וגם אם יזדקקו לרענון, תמיד יהיו הרבה מאוד תמונות כדי להזכיר להם.


תחילת החיפושים

היום ישנם עשרות אתרים שאפשר לקבל מהם השראה לסגנון שמלה כללי המועדף עלייך, כך שתגיעי למעצב השמלות מפוקסת יותר ולא תלכי לאיבוד בין המגוון העצום של העיצובים. אל דאגה, אף אחד לא מצפה ממך לבחור את שמלת הכלה שלך באינטרנט, אבל גם בחירת כיוון מסוים תסייע לך מאוד בהמשך הדרך.

מומלץ להתחיל לחפש כיוון לשמלת הכלה כ-4 חודשים לפני מועד החתונה, כדי לא להכניס את עצמך ללחץ זמן מיותר. בהמשך מצפים לך מספר מדידות ותיקונים כך שחשוב להיערך בהתאם.


המלווה הנכונה יכולה לעשות את ההבדל

ישנן כלות הטוענות שצריך להגיע למעצב השמלות עם כמה שיותר מלוות כדי לשמוע מגוון דעות מאנשים שונים. אם חושבים על זה לעומק, ההפך הוא הנכון. כמות רבה של דעות יכולה רק לבלבל אותך ולגרום לך לבסוף לבחור שמלה שלא תהיי שלמה איתה לגמרי.

מומלץ להגיע עם מישהי קרובה אלייך שאת יכולה לסמוך על טעמה, שלא תנסה לכפות עלייך סגנון מסוים ואם היא טיפוס רגוע – אז בכלל זכית.


בחירת מעצב/ת השמלה

הכימיה בינך לבין המעצב לעיתים חשובה יותר מכמות השמלות שיש לו להציע לך. קחי בחשבון שאת צריכה להגיע לסלון מספר פעמים ואם התקשורת בינך לבין המעצב תהיה לקויה או שהוא יהיה טיפוס בלתי נסבל, זה יהפוך את כל החוויה ללא נעימה ורוויה בעצבים.

לאחר שהתחברת למעצב מסוים ובחרת ללכת איתו, אנו ממליצים להקשיב לטיפים שלו בכל הנוגע לבחירת גזרת השמלה המתאימה עבורך. האינטרנט אומנם מלא בעצות שונות לגבי הגזרה המתאימה, אך לכל אישה מבנה גוף ייחודי משלה ועל כן יהיה זה שגוי להקשיב להנחיות כלליות. לרוב, למעצב יהיה ניסיון עם מאות כלות לפנייך ולכן ניתן יהיה לסמוך על דבריו.


לקנות או לשכור?

עניין שכלות רבות מתלבטות לגביו הוא האם לקנות את השמלה או לשכור אותה. רוב המעצבים ימליצו לך לשכור את השמלה ויוכלו לערוך מגוון התאמות ושינויים כך שתתאים בדיוק עבורך ואף אחד לא יוכל לדעת שהיא שכורה. אם במקרה את חוששת שכלות אחרות הזיעו בתוך השמלה, הסירי דאגה מליבך - השמלה עוברת ניקוי יבש ויסודי לאחר כל השכרה.

במידה ותחליטי לקנות את השמלה, תוכלי להשכיר אותה לכלות אחרות, לשמור למזכרת או להעביר לדור הבא.


מדידות מתמשכות

לאחר בחירת השמלה ועיצובה, חשוב להמשיך ולהתאים אותה אלייך. כלומר, היות ששמלת הכלה נבחרת בדרך כלל זמן רב יחסית לפני החתונה עצמה והיות שהגוף משתנה עם הזמן, חשוב להגיע שוב ושוב למדידות חוזרות כדי לוודא התאמה מושלמת. מן הסתם, המדידה החשובה ביותר היא זו, המתקיימת ימים ספורים לפני החתונה, אבל גם אלו שבדרך חשובות, מפני שכך את יכולה לראות את השינויים שנעשו מאז המדידה הקודמת.


אני מתחילה דיאטה – מה עכשיו?

לא מעט כלות יעידו על עצמן שהן רוצות לרדת כמה קילוגרמים כדי להראות טוב בשמלת הכלה המושלמת שלהן. אז עבדת קשה ורזית נהדר, אך אבוי - במדידה האחרונה שבוע לפני החתונה גילית שהשמלה לא נראית טוב כמו במדידה הראשונה. מה עושים?

לכן, חשוב ליידע מראש את מעצב השמלות על כך שאת מתכננת לרדת במשקל ובכמה קילוגרמים, על מנת שהוא ייקח זאת בחשבון בזמן התאמת השמלה.


אקססוריז

אמנם שמלת הכלה היא החלק החשוב ביותר במראה של הכלה, אבל היא לא לבד! לכן חשוב להתאים לה גם את הנעליים והתכשיטים שתנעלי ותענדי בחתונה. אם כן, מומלץ להגיע אל המדידות האחרונות עם האביזרים הנוספים כדי לבחון כיצד הכל משתלב לכדי מראה כללי נפלא.

בחירת השמלה והדרך לחופה אומנם נראית עכשיו קצת קשה ומלחיצה, אבל ככל שתתכונני לחוויה המדהימה הזו ותצברי ידע, זה יהפוך להיות מלחיץ הרבה פחות.

0 תגובות