איך נערכים לחתונה?

3423
חתונה היא אחד האירועים המשמעותיים ביותר בחיים ולכן היא דורשת תכנון והיערכות בהתאם. אז מה הדרך הטובה ביותר לתכנן חתונה?
איך נערכים לחתונה?
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!

זמן היערכות
 
חתונה היא אחד האירועים המשמעותיים ביותר בחיים ולכן היא דורשת תכנון והיערכות בהתאם. לעתים הזוג בוחר להתחתן בתוך זמן קצר מרגע ההחלטה ולעתים הבחירה היא לקחת את הזמן ולתכנן את החתונה בנחת. חשוב לציין, שזמן ההיערכות לא בהכרח משפיע על איכות האירוע. ההשפעה הגדולה יותר היא על אופן התכנון ועל הזמן העומד לרשותכם, אותו אתם יכולים להקדיש למטרה זו.
 
לדעתנו, הדרך הנכונה ביותר להיערך ולתכנן את החתונה היא לחלק את התהליך לשלבים, החל מגיבוש רשימת מוזמנים ובחירת מקום לאירוע ועד לאישורי הגעה ואטרקציות לחתונה. אם תבחרו להתמקד בכל שלב במשימה אחת או לכל היותר בכמה מטלות ספציפיות, תוכלו להוריד המון תסכול ולחץ, לחסוך זמן רב ולא להתפזר בין מטלות שונות. כך, תגיעו לישורת האחרונה רגועים ומלאי אנרגיה ולא תרגישו מותשים.


הספתח
 
השלב הראשון בתכנון החתונה הוא בחירת אופי החתונה הרצוי והקונספט. כלומר, ישנה אפשרות להתחתן באולם או גן אירועים, להתחתן בטבע או על חוף הים ואפשר אפילו להתחתן בחו"ל. החתונה יכולה להיות גדולה או קטנה, מפוארת ויוקרתית או פשוטה וקלאסית וכך הלאה. זהו הזמן גם לקבל החלטות על כמות המוזמנים הצפויה ורק לאחר מכן ניתן להתפנות ולבחור את מקום החתונה, מכיוון שמספר המוזמנים משפיע רבות על התקציב ועל יכולת המיקוח שלכם עם הספקים השונים.
 
אם אתם מרגישים אבודים או שאין לכם כיוון בכלל, מומלץ מאוד להתייעץ עם מפיק חתונה מנוסה. לעתים, מספיקה רק פגישה אחת או כמה פגישות בודדות כדי לעשות סדר בראש, להתפקס על אופי החתונה המתאים לכם ולצאת עם תוכנית פעולה ספציפית ויעילה.

 
הפרטים הנוספים

לאחר בחירת המקום לחתונה זהו הזמן לקבל החלטות בנוגע לפרטים הנוספים המרכיבים את האירוע כדוגמת בחירת התקליטן, הצלם, הרב וכך הלאה. כמובן, זהו גם הזמן להתחיל לחפש את כל מה שדרוש לחתן והכלה כדוגמת חליפת חתן ואביזרים תואמים כדוגמת חגורה, נעליים וכו', שמלת כלה, איפור ותסרוקת לכלה וכך הלאה.
 
זו אומנם נראית רשימת מטלות ארוכה ובלתי נגמרת, אבל אם תעבדו בשיטת השלבים שציינו קודם, זה כבר לא יראה מפחיד כל כך. אם תעבדו בשיטתיות ובסדר קבוע מראש, כל התהליך יהפוך להיות יעיל ומהיר יותר, ומי יודע, אולי אפילו תיהנו ממנו, וזו כל המטרה, נכון?

 
התמונה השלמה

מלבד הדברים הבסיסיים של תכנון חתונה, מומלץ לחשוב מה עוד ישמח אתכם ביום המיוחד שלכם ויהפוך אותו למושלם. לדוגמה, האם תרצו לשכור רכב במיוחד לרגל החתונה שלכם? מי מתכנן עבורכם את מסיבות הרווקים והרווקות שלכם? האם תרצו להביא אטרקציות מיוחדות לחתונה? זהו גם הזמן ללכת לארוחת טעימות ולבחור את התפריט הרצוי לכם להגשה לאורחים ובמידת הצורך, לקנות את הדברים הנוספים הרצויים לכם כדוגמת עוגת חתונה, ממתקים, אביזרים זוהרים ומשמחים, משקאות אלכוהוליים מיוחדים ועוד.
 
אטרקציות רבות חוזרות על עצמן בחתונות ורוב האורחים כבר מכירים אותן. אם אתם רוצים לרגש ולהפתיע את האורחים שלכם ולהפוך את החתונה לבלתי נשכחת באמת, כדאי לשקול להזמין אטרקציות ייחודיות ויוצאות דופן לאירוע. אטרקציות חדשניות ויחידות במינן ייזכרו לשנים רבות קדימה ותמיד כיף לדעת שאתם אלה שעשו את זה ראשונים.

סופו של התהליך

לאחר שהכול כבר מתוכנן וכמעט מוכן, זהו הזמן לבחור הזמנות לחתונה ולשלוח לכל המוזמנים. עיצוב הזמנות לחתונה הוא תורה בפנים עצמה ובתי דפוס ומעצבי הזמנות רבים יוכלו לסייע לכם לעצב את ההזמנה המושלמת. כמו כן, תוכלו לעצב את ההזמנה באופן דיגיטלי ולהוסיף לה תמונות משלכם. במידה וכמות המוזמנים שלכם היא גדולה, מומלץ בחום להיעזר בשירות של אישור הזמנות, אשר יוכל לתת לכם אומדן מדויק יותר לגבי כמות המשתתפים הצפויה בחתונה וזהותם וכך תוכלו גם לסדר את סידור הישיבה בהתאם.
 
גם בתחום זה, הטכנולוגיה יכולה לעזור לכם רבות ולחסוך לכם זמן יקר וכסף. ישנן כמה חברות מובילות בתחום, כמו iEvent, שפיתחו פלטפורמה דיגיטלית חדשנית שתאפשר לכם לשלוח את כל ההזמנות באופן דיגיטלי דרך הוואטסאפ ואפילו לעקוב אחר אישורי ההגעה בלייב דרך הנייד.
0 תגובות