איך בוחרים קייטרינג לאירועים שונים?

270

אין ספק שהקייטרינג הוא אחד הפרמטרים היותר חשובים בהצלחת כל חתונה המתקיימת שלא באולם – ומכאן גם שימת הדגש שיש לתת על בחירת נותני השירות אל תהמרו על אטרקציות ואל תתפתו למחירים אטרקטיביים..

איך בוחרים קייטרינג לאירועים שונים?
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!

אין ספק שהקייטרינג הוא אחד הפרמטרים היותר חשובים בהצלחת כל חתונה המתקיימת שלא באולם – ומכאן גם שימת הדגש שיש לתת על בחירת נותני השירות אל תהמרו על אטרקציות ואל תתפתו למחירים אטרקטיביים וזכרו: "טוב שם טוב משמן טוב", מה שאומר - אמינות מעל לכל!

חתונה מוצלחת היא שילוב של כמה וכמה פרמטרים באירוע, אך אין עוררין על כך שאחד הפרמטרים היותר חשובים בהצלחת כל חתונה כזו שאינה מתקיימת באולם, הוא הקייטרינג – ומכאן גם שימת הדגש שעל בני הזוג העומדים להינשא לתת בבחירת נותני השירות.
איך בוחרים קייטרינג? על מה חשו לשים לב במיוחד? ממה כדאי להימנע. לפניכם מקבץ טיפים בנושא.

מודיעין
כמו בכל פעולה (בעיקר צבאית) למידע – עדכני ומפורט עד כמה שניתן – יש חשיבות מכרעת. ולכן, במסגרת המידע שאתם אוספים לקראת הפקת החתונה, חשוב לנסות ולאגור מידע ביחס לקייטרינג (מחירים, סוגי מנות, כלי הגשה, תוספות, שפים, שעת התחלה עבודה ושעת סיום וכו') ולכל מה שמתלווה אליו אינפורמציה ראשונית ונקודות התחלה ניתן לשאוב כמובן מהאינטרנט.
מסגרת תקציבית

לאחר שקיבלתם תמונת מצב כללית על הענף, חשוב שתשבו ביניכם לבין עצמכם ותנסו לגבש (על סמך המידע הכללי שיש בידכם) את המסגרת התקציבית לכל נושא הקייטרינג. חשוב לזכור שהקייטרינג מהווה הוצאה נכבדת בסל ההוצאות הכרוך בהפקת אירועים , ועל כן חשוב לתכנן את ההוצאה הספציפית הזו בפרטי פרטים.

טוב שם טוב...
בענף פועלות בשנים האחרונות חברות קייטרינג רבות. יש חברות שלא רק רכשו לעצמן מוניטין, אלא גם צברו ניסיון רב באירועים שונים ומגוונים. החברות הנ"ל, באופן הטבעי ביותר, הן גם יקרות יותר. אם אתם רוצים ללכת על בטוח (לא שיש דבר כזה...) עדיף לבחור בחברה בעלת ניסיון מוכח. אגב, במקרה הספציפי הזה, הגודל (של החברה, כמובן...) בהחלט קובע. חברה גדולה, על אחת כמה וכמה כזו הפועלת כבר שנים בשטח, תדע להתגבר ללא כל קושי בכל השיבושים הקטנים העלולים לצוץ. בכל מקרה, אל תהמרו על אטרקציות ואל תתפתו למחירים אטרקטיביים של חברות קייטרינג שאיש לא שמע עליהן. אם אתם מבקשים לחסוך כמה מאות שקלים, עשו זאת בפרמטר אחר...

המלצות
גם אם החלטתם לבחור בחברת קייטרינג עם ניסיון עשיר בתחום החתונות, כזו ששמה הולך לפניה – לפני שאתם הולכים לסגור דברים, לכו לחפש לקוחות ששיתפו פעולה עם אותה חברה. כדאי גם לערוך סבב שיחות עם גורמים בענף ולבקש מהם חוות דעת על אותה חברה. על תהססו לבקש מבעלי אותה חברה להגיע אל אחד האירועים הקרובים בה היא אמורה ליטול חלק, על מנת להתרשם במו עיניכם – הן על מנת לטעום מהמנות, הן מהביצועים של עובדי החברה, אך בעיקר מההתנהלות של החברה בשטח, כמו לדוגמא היחס בין מספר המזנונים לכמות האורחים, או היחס בין מספר המלצרים למספר האורחים באירועים באולמות הרבים.

הסכם מפורט
בחרתם חברת קייטרינג, סיכמתם דברים – העלו הכל על הכתב עד לפרטי פרטים. בין היתר חשוב לסכם את נושא הילדים בקרב האורחים. לא לשכוח שילדים עד גיל שש אינם "נלקחים בחשבון" מניין האורחים.
בכל מקרה, אל תתנו שימרחו אתכם בהבטחות שבסופו של דבר יתבררו שאין להם כיסוי במציאות. אל תסתמכו בקלישאות של "יהיה בסדר", או "מילה שלי". שהכל – אבל הכל – יהיה כתוב ומונצח שחור על גבי נייר!
יתרה מזאת. אל תהססו להכניס סעיף בהסכם ושעל פיו, במקרה ואחד הסעיפים בהסכם לא יבוצע על-ידי חברת הקייטרינג, אתם זכאים לפיצוי כספי הולם!
ועוד טיפ קטן: רוב חברות הקייטרינג מציעות מכלול שירותים, כולל שירותי עיצוב. אל תמהרו להסכים. יש בשטח מספיק חברות המתמחות בתחום ספציפי זה.

שף
אחד הפרמטרים המרכזיים בבחירת חברת קייטרינג הוא בלי ספק השף שעומד בראשה – האיש שמנווט מאחורי הקלעים את הכנת המנות השונות. ברור ומובן שהחלפת השף עלולה לפגום באיכות המנות, ועל כן חשוב (כדי שלא יהיו הפתעות...) להכניס בהסכם את מעורבותו הישירה בקרב נותני השירות. אל תהססו להכניס במסגרת אותו הסכם סעיף ושעל פיו על החברה ליידע אתכם על שינוי בעמדת השף, קנס במידה והדבר לא יבוצע , וגם – זכות להפר את ההסכם.
יש חברות קייטרינג שאפילו את הקפה בסוף הערב, עושים ב מכונות קפה מה שנרקרא אליפות העולם...
 

0 תגובות