בטבעת זו

265

על פי המסורת היהודית חייבת טבעת הנישואין להיות פשוטה וחלקה, וזאת למנוע מהכלה לתת חשיבות יתרה לערכה החומרי. במציאות, כמובן, המצב שונה בתכלית השינוי. להבדיל משנים עברו, בהן חששו הגברים מלענוד טבעות

בטבעת זו
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!

על פי המסורת היהודית חייבת טבעת הנישואין להיות פשוטה וחלקה, וזאת למנוע מהכלה לתת חשיבות יתרה לערכה החומרי. במציאות, כמובן, המצב שונה בתכלית השינוי. להבדיל משנים עברו, בהן חששו הגברים מלענוד טבעות נישואין - על אחת כמה וכמה כשמדובר בטבעות מהודרות, או כאלה המשובצות באבני חן ויהלומים - כיום השתנתה המגמה.

"הרי את מקודשת לי בטבעת זו כדת משה וישראל". הפסוק מוכר וידוע, כך גם המעמד. מדובר, כמובן, בסיטואציה המבטאת, טוב יותר מכל דבר, אחר שלב איחוד הלבבות ושותפות הגורל בין בני הזוג במהלך טקס החתונה. הרגע בו עונדים בני הזוג האחד לשני את טבעות הנישואין.

על פי המסורת היהודית החתן אמור לקדש את הכלה בטבעת נישואין פשוטה ועגולה, טבעת אותה רכש מכספו בלבד. כיוון שכך, על פי המסורת, חייב שיהיו נוכחים בטקס שני עדים, שאמורים לאשר לרב כי אכן הבעל לעתיד רכש מכספו הוא את הטבעת.

ועוד על פי המסורת: טבעות נישואין חייבות להיות עשויות מחומר אחד - ללא ערבוב חומרים. יתרה מזאת: על הטבעת להיות חלקה לגמרי - כולל בחלק הפנימי, זה שבא במגע עם האצבע. במילים אחרות: בלי שיבוץ אבני חן או כתוביות. הסיבה, על פי ההלכה: למנוע ההכלה לתת חשיבות יתרה לערכה החומרי של הטבעת. רוצה לומר: "לשדר" שערכה האמיתי של הטבעת הוא במטרתה - הקידושין.

ברור ומובן שמייד לאחר טקס הקידושין ניתן לפנות לכל חנות תכשיטים המכבדת את עצמה ולהוסיף או לחרוט בטבעת ככל העולה על רוחכם – אבני חן, כתובות וכו'.
הטרנד בשנים האחרונות קרב זוגות רבים הוא לרכוש שתי טבעות נישואין זהות, ייחודיות, לרוב, כאלה שנעשו בהזמנה אישית. מדובר אמנם בהוצאה כספית גבוהה מהמקובל, אבל יש לכך אפקט בלתי מבוטל.

חשוב לזכור שלהבדיל משנים עברו, בהן הגברים קצת חששו מענידת טבעות נישואין (בוודאי לא מהודרות, או משובצות אבני חן ויהלומים) כיום המגמה הפוכה. שיחה עם מעצבי התכשיטים מגלה כי יותר ויותר חתנים לעתיד פונים על מנת לרכוש לעצמם טבעות נישואין בעיצוב ועל פי טעמם האישי.

"מביני דבר" יודעים גם לייעץ, שלהתחיל ולהתעסק בנושא הטבעות, כדאי לעשות לפחות חודש ימים לפני החתונה עצמה. מדובר בטווח זמן ראוי, הן על מנת שניתן יהיה לשלים בשקט וברוגע את העיצובים הייחודיים, והן את המדידות (ההתאמות לאצבעות) הרלבנטיות.

ברור ומובן שגודל הטבעת צריכה להתאים במדויק לאצבע, כך שניתן יהיה להשחיל אותה בקלות. המלצה: כדאי להשאיר מרווח קל בין הטבעת לאצבע, זאת מכיוון שהאצבע, למי שאולי לא התנסה בכך, "מגיבה" בהתרחבות והתכווצות במקרה של שינויים במזג האוויר.

ובאשר למחיר. מרווח התמרון בנושא (כמו בעצם בכל תחום צרכני) הוא בלתי מוגבל. ברור ומובן שטבעת המוזמנת והמעוצבת באופן אישי וייחודי, מחירה יהיה גבוה פי כמה וכמה מכל טבעת סטנדרטית. אין דין טבעת זהב לטבעת כסף, ואין דין טבעת משובצת ביהלומים או אבני חן לטבעת פשוטה.

 

0 תגובות