הגיע זמנו של החתן

180
חתונות, מה לעשות, בדרך כלל מתרכזות סביב האישה. את רוב ההחלטות בנושא החתונה, היא עושה ולא חלילה מתוך שליטה מוחלטת (לפעמים כן), אלא מתוך וויתור שלם על כאב ראש מתמשך, של החתן או אימוץ גישת "האורח" מצידו.
הגיע זמנו של החתן
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!
חתונות, מה לעשות, בדרך כלל מתרכזות סביב האישה. את רוב ההחלטות בנושא החתונה, היא עושה ולא חלילה מתוך שליטה מוחלטת (לפעמים כן), אלא מתוך וויתור שלם על כאב ראש מתמשך, של החתן או אימוץ גישת "האורח" מצידו.. כך או כך מוצאת עצמה הכלה, באושר רב יש לציין, בונה את חתונת חלומותיה.


היא זאת שתתן את הטון לגבי האולם או הגן שבו תתקיים החתונה, היא גם זאת שתבחר את המנה המיוחדת להגיש בשולחן, היא תתלבט בין בופה מקדים בכניסה או נשנושי גורמה סטייל מתאבנים. שירי החתונה יבחרו בקפידה מירבית על ידי הכלה, החל בשיר כניסה וכלה בשיר סלואו מרגש על רחבת הריקודים. אין זה אומר שאתה חתננו בחזקת נעלם מרגע הצעת הנישואין, ממש לא, היא תתייעץ איתך בכל פרט ופרט ואתה תביע את דעתך המלאה, אך שורה תחתונה היא תצליח לשכנע אותך במה שהחליטה בליבה שנייה לפני שפנתה אלייך. הכלה היא זאת שתמלא בדייקנות את רשימת המוזמנים שבנויה לה על שולחן העבודה במחשב בקובץ XL מסודר ואתה רק תמלא את מוזמנייך במשבצת המיועדת לכך.

הכלה תעצב את ההזמנות ותמצא זמן מתאים למדידת שמלת הכלולות, הכל בסדר מופתי בלי לדלג על שום דבר ואתה מתחתן יקר שמח על אשת חלומותייך שסוגרת לך את כל הפינות וממזערת מעל כתפייך את העומס והלחץ שכבר קיים בך באופן טבעי ביותר מרגע הצעת הנישואין.(זאת הרי עובדה שלנשים זה בא ביותר קלות וטבעיות להתחתן..) גם את חליפת החתן היא תעזור לך לבחור ותדאג לכל הפרטים הקטנים סביב. היא תיתן לך ביראת כבוד להתמודד עם נושא האלכוהול ורק תביע דעתה קלות, כשתהיה מנוגדת לשלך. את האולם היא תעצב, את התקליטן היא תבחר, הצלם כבר סגור ליום החתונה שלכם והכל הכל מתוכנן בקפידה עד לפרטים הקטנים ביותר. אט אט תירקם סביב כלתך המיועדת חתונה לתפארת מדינת ישראל וכל שעלייך, חתן מיועד לעשות הוא להופיע ביום הכלולות.

שמח ועליז תאסוף אותה מסלון הכלות, לא תסתיר את התרגשותך למראה של כלתך בשמלת הכלה המיוחדת שלה (אתה לא רוצה להתחיל ברגל שמאל כן?!) ובעיניים מצועפות אהבה תשבור את הכוס ותרטיט את לב האורחים.

כולם יחמיאו לך על הכלה ולכלה על השמלה והאולם והאוכל והעיצוב וכשיחמיאו לך על חליפת החתן שלך אתה כמובן תחמיא לאשתך הטרייה ושוב הכל סביב הכלה המיוחדת, שאתה בהחלט שמח לתת לה את הבמה בזמן שחברייך משכרים אותך עד עילפון חושים ברחבת הריקודים ומקפיצים אותך כמו טקילה משובחת אל על לשמיים או יותר נכון לתקרת האולם, מקסימום תשבור קריסטל בודד בשאנדליר הענק הזה מעלייך. (חלק מהעיצוב של אשתך כמובן)..

זה לרגע לא הפריע לך להימנע באלגנטיות מאור הזרקורים ולהפנותם לכלתך שכל כך נהנית מהם. גם במקווה שלה כשאסור היה המפגש ביניכם שמחת על ערב חברים, סוני פלייסטיישן ובירה קרה. ובחינה שחגגתם לא היה איכפת לך להיות ליצן החצר עבור אשתך המיועדת, נהפוך הוא זה סיפק צחוקים לערב שלם בין חבורת מסטולים. שחית בים הלא מוכר הזה כמו כריש והרשית לעולם לנהוג כמנהגו.

דבר אחד נותר שלך ושייך אך ורק לך, לא אתה החלטת על כך, קבעו זאת לפנייך וכך ייחקק גם אחרייך – שבת החתן, כשמה כן היא מיועדת אך ורק לחתן !!

גם פה התחמקת בטבעיות משלל הסידורים סביב, הרי בשביל זה יש הורים או יותר נכון אמהות וכל שנותר לך הוא להיות נוכח, איך לא, כאורח.
מקור המנהג של חגיגות שבת החתן על פי היהדות הוא מימי בית המקדש. חתנים לאחר חתונתם היו עוברים בשער מיוחד עבורם הנקרא " שער חתנים" והיו זוכים לברכה מהציבור הנוכח, היו מברכים את החתנים בברכת פריון, שמי ששוכן בבית הזה ישמח את החתן בבנים ובבנות.

היה נהוג שבשבת החתן מגיעה משפחת הכלה לבית החתן והיו חוגגים שתי המשפחות וחברים נוספים את השבת בסעודה עשירה ובשמחה רבה.
בשבת בבוקר היו הולכים כולם לבית הכנסת, החתן היה עולה על הבמה בה קראו את התורה, עלייה זאת נקראת "עליית המפטיר" משום שהחתן מברך ברכה לפני הקריאה בתורה, ברכה אחרי הקריאה בתורה, ברכה לפני ההפטרה וברכות לאחר ההפטרה, הברכה השלישית מסתיימת במילים: "משמח ציון בבניה". בזמן הברכה הציבור בבית הכנסת שר לחתן ומברך אותו ואת כלתו וזורק עליו סוכריות. (רצוי סוכריות רכות למניעת פתיחת ראשים ושבירת משקפיים).

השבת כולה מוקדשת לחתן, תוך אזכור הכלה בברכות והאיחולים ואתה הוא מסמר האירוע שנועד כולו למימוש ייעודך כחתן יהודי. אור הזרקורים עלייך ואתה בהחלט נהנה בו במקום, שכולו קדושה וטהרה.
שבת חתן הוא אירוע בפני עצמו ויש הנוהגים לקיים אותו בבית מלון, אכסניה או בית הכנסת הקרוב, בכל מקרה צריך לעמוד על כמה פרטים חשובים לקיום המצווה: צריך לתאם עם גבאי בית הכנסת את כל הפרטים לקיום האירוע, מהו הציוד העומד לרשותכם (מקררים, פלטות שבת, שולחנות וכד').

צריך גם לתאם עם הגבאי את הסדרי הכשרות של בית הכנסת ולתאם ציפיות עם חברת הקייטרינג שתזמין.
כדאי להכין רשימת מכובדים שאתם מעוניינים שיעלו לתורה לכבוד השבת חתן ולפי הסדר המקובל, כהן, לוי..
לא לשכוח לדאוג ליין קידוש, שתייה חריפה ואפריטיף מקדים (דגים מעושנים, זיתים, פיצוחים).
נחמד יהיה להכין כמזכרת שירונים של זמירות שבת ולחלק אותם לאורחים.
עוד יותר נחמד יהיה להזמין פייטן שיוביל את הזמירות בקולו הערב וירומם את השמחה בשבת החתן.
והכי חשוב לתת בסוף השבת חתן (בצאת השבת כמובן) איזה תרומה נכבדת לבית הכנסת, שתעשה לכם סיפתח טוב לחיים מאושרים.

ועכשיו כל שנותר לך לעשות, חתן יקר הוא ללבוש משהו קליל ולהתרווח בניחותא בירח הדבש שארגנה לכם מבעוד מועד, אשתך היקרה.


0 תגובות