המדריך המלא לבחירת שיר כניסה חופה

המדריך המלא לבחירת שיר כניסה חופה

קצת על החופה

כדי שנבין מדוע שיר החופה חשוב כל כך, חשוב לעסוק במשמעות של החופה עצמה. אם כן, תחת החופה מתקיים טקס הנישואין, במהלכו מצהיר הזוג על אהבתו ועל כוונותיו לשמור על הזוגיות למשך שארית החיים ואף להקים משפחה ביחד. היות שהחופה היא החלק המשמעותי ביותר באירוע החתונה, הרי שלשיר החופה יש חשיבות גבוהה בהתאם בעיני בני הזוג.

 

האהוב והמוכר

יש זוגות, ואף רבים, שבוחרים להיכנס תחת החופה בליווי שיר מוכר ואהוב. לרוב מדובר על שיר אהבה ישן וקלאסי, שמיד כשהוא מתחיל להתנגן, אף עין לא נשארת יבשה מרוב ההתרגשות והציפייה. זוגות רבים אחרים יבחרו שיר אהבה מודרני, לעתים אף קצבי, שיגרום לכולם להתחיל לזוז במקומם ולמחוא כפיים עם קצב השיר.


שיר חופה אטרקטיבי

אמנם נהוג לצעוד אל החופה לצלילי שיר אהבה רומנטי במיוחד, אבל זה לא אומר שהבחירה לא נמצאת בידי הזוג ושאין באפשרותם לבחור אחרת! לדוגמה, ניתן לצעוד אל החופה לצלילי להקת מתופפים או בליווי שופרות. כמו כן, ניתן גם להזמין להקה שתנגן ברקע ואף להקת ילדים שתשיר את שיר החופה שלכם.


בנימה אישית

למרות שמדובר על אירוע שכולל הרבה משתתפים וסביר אף להניח, שזהו האירוע הגדול ביותר שתתכננו בחייכם, מדובר על אירוע לכבוד אושר זוגי ואינטימי. לכן יש זוגות, שיעדיפו להקליט בעצמם את שיר החופה שלהם ואולי אפילו משהו שנכתב במיוחד לרגע המיוחד הזה. אפשרות נוספת היא הקלטה של ברכות הדדיות של החתן והכלה וכך כל אחד מבני הזוג יכול להיכנס תחת החופה לקול הברכות של בן או בת הזוג.


שיר סוף החופה

גם הרגע שבו טקס החופה מסתיים הוא רגע חשוב ומרגש ולכן חשוב לבחור גם בשבילו שיר. היות שמדובר על רגע שיא, שבו מסתימת ההתרגשות מרגעי הצהרת האהבה ומתחילה השמחה הגדולה והמסיבה הגדולה, נהוג לבחור בשיר קצבי, שישבור את הקרח ויתחיל להקפיץ את האורחים אל רחבת הריקודים.


בחירת השירים

אם אתם מרגישים מבולבלים מכל האפשרויות, והרי יש הרבה, אז חשוב שתדעו שאתם לא לבד! ראשית, רוב הזוגות לא יודעים מראש אילו שירים ירצו לבחור לחופה ושנית, יש לכם ליווי מקצועי. הכוונה היא לכך, שבאפשרותכם להתייעץ עם התקליטן שלכם ולקבל ממנו המלצות לפי השירים הקיימים ובהתאם לאופי והטעם האישי שלכם. ההמלצה תינתן לפי ההיכרות שלכם ושל התקליטן וביחד תוכלו לבחור את השירים המתאימים.