המטרה: להחזיר את ההשקעה

534
אחת השאלות המרכזיות הטורדות את מנחתם של כל חתן וכתה ערב נישואיהם, היא "האם נכסה את הוצאות החתונה'? על רקע ההוצאה הניכרת בגין החתונה – ומתוך מחשבה לעתיד – מדובר בשאלה מתבקשת ממש. השאלה, כך מסתבר...
המטרה: להחזיר את ההשקעה
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!

המטרה: להחזיר את ההשקעה

אחת השאלות המרכזיות הטורדות את מנחתם של כל חתן וכלה ערב נישואיהם, היא "האם נכסה את הוצאות החתונה'? על רקע ההוצאה הניכרת בגין החתונה – ומתוך מחשבה לעתיד – מדובר בשאלה מתבקשת ממש. השאלה, כך מסתבר, מתעוררת לא רק אצל זוגות שמימנו מכיסם את החתונה, אלא גם אצל כאלה שבהפקת החתונה השקיעו ההורים (בין אן בחלוקה ביניהם ובין אם במעמד צד אחד...) והחסרת 'ההשקעה' לא עומדת (ואולי כן...) אצלם כלל על הפרק..כל זוג מאמין בסתר ליבו כי יוכל להחזיר את ההשקעה בגין המתנות שיקבל מהאורחים שיזמין. רובם הגדול של הזוגות מאמינים אפילו שלא רק יכסו את ההשקעה, אלא גם שיישאר להם "רווח" קטן, אותו יוכלו לנצל לכיסוי ירח הדבש שלהם.
ללא ספק אחת ההוצאות נהיותר נכרות זה אולמות אירועים ולכן חשוב לחשב נכות את התקציב.
המציאות, כפי שמסתבר, לא בדיוק עושה חסד את החתן והכלה העתידיים וספירת הצ'קים בתום החתונה (שהפך אצל רוב הזוגות ל"טקס" המרגש באמת ביום החתונה...) מסתיים לרוב במפח נפש. ההערכה הגסה אומרת כי על כל זוג אחד שמצליח לכסות את ההשקעה בחתונה (הצנועה, לרוב...) יש לא פחות מ-6 זוגות(!) שמצבם הפוך.
נתון זה (די עצוב, למען האמת...), כפי שמעידים גורמים המעורים בענף, נובע מהסיבה הפשוטה שבכל הפרמטרים הקשורים להפקת חתונה (שמלות כלה, קייטרינג, צלם, די ג'י, אולם וכו') חלה במהלך השנים עליית מחירים של כמה עשרות אחוזים, קיים קיפאון מוחלט בכל הקשור מודעות הציבורית ביחס לגובה סכומי הכסף (המתנות) שמעניקים בחתונה. לכך יש להוסיף, כמובן, את העובדה, שבשנים האחרונות הזוגות הנישאים מכניסים לחתונה מגוון של אלמנטים אטרקטיביים (במטרה להרשים את האורחים), שכמובן מייקרים עוד יותר את ההפקה.
גן אירועים
במהלך השנים בוצעו כמה וכמה סקרים בנושא גובה סכומי הכסף שמעניקים אורחים המגיעים לחתונה. לפניכם, מגוון של ממצאים, שחשוב כל חתן וכלה עתידיים ישננו לעצמם.
· סכום הכסף שמעניקים בחתונה אורחים המתגוררים במרכז הארץ (תל-אביב, הרצליה, רמת השרון) גבוה ב-15% מהסכום שמעניקים בחתונה אורחים המגיעים מדרום או צפון הארץ. אגב, על פי הסקר, העיר הנמצאת במקום האחרון בדירוג היא דווקא ירושלים!
· האורחים "מתחשבים" במוניטין של האולם בו מתקיימת החתונה.
· גובה הסכום משתנה לא רק בהתאם למצבו הכלכלי של האורח, אלא גם (בעיקר...) בהתאמה לקרבתו לאחד מבני הזוג.
· ב-90% מהחתונות, ההורים (בין אם מצד שני הזוגות ובין אם מצד החתן או הכלה) נוהגים להעניק את סכום הכסף הגבוה ביותר.
· אם האישה הייתה זו שקובעת את גובה סכום הכסף שהיא ובעלה יביאו לחתונה, הוא היה נמוך (!) ב-15% לערך מזה שהבעל היה נותן.
· רבים מהאורחים "מתחשבים" בסכום הכספי ש הזוג הצעיר או מי מבני משפחתם נתן להם, באירוע האחרון שערכו.
· גובה הצ'ק שמעניק כל אחד מהמעגל המשפחתי הקרוב (להוציא הורים) של הזוג הצעיר נע בין 650 ₪ ל-1,000 ₪.
· גובה הצ'ק שמעניקים כלל האורחים בחתונה מגיע בממוצע ל-500 ₪.
· גובה הצ'ק שמעניקים חברים של הזוג הצעיר נע בין 180 ל-320 ₪.
· גובה הצ'ק שמעניקים חברים קרובים של הזוג הצעיר מגיע בממוצע ל-500 ₪.

0 תגובות