הפרטים הקטנים – אולם ומלואו...

414
בחירת האתר (גן אירועים או אולם שמחות), היא בלי ספק אחת המשימות היותר מורכבות שחתן וכלה עתידיים אמורים לקבל ערב מה שאמור להיות היום המאושר בחייהם. בשנים האחרונות – פועל יוצא לחשיפה התקשורתית...
הפרטים הקטנים – אולם ומלואו...
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!
בחירת המקום היא בלי ספק אחת המשימות היותר מורכבות שחתן וכלה עתידיים אמורים לקבל ערב מה שאמור להיות היום המאושר בחייהם. בשנים האחרונות – פועל יוצא לחשיפה התקשורתית הגדולה – מקפידים רוב רובם של הזוגות הצעירים לחתום על הסכם התקשרות, עם אולם אי או גן אירועים, רק לאחר שבחנו בקפדנות את כל הפרמטרים החשובים (מחיר, תנאי תשלום, תפריט, שעת נעילה וכו') והרלבנטיים.

הבעיה, כך מסתבר, שרובם הגדול של הזוגות הצעירים מתמקדים בכל הדברים "הגדולים" (ולכאורה החשובים באמת...), ומסיבות כאלה ואחרות, שוכחים לבחון פרמטרים "קטנים" (לכאורה...), אך משמעותיים לא פחות.
להלן כמה פרמטרים, שוליים לכאורה, שחשוב לתת עליהם את הדעת, טרם חתימה על הסכם התקשרות עם אולם או גן אירועים:

היערכות חירום לשינויי מזג אוויר
מזג האוויר בישראל (בעיקר בעונות המעבר) נחשב למזג אוויר הפכפך והדבר עוד הקצין בשנים האחרונות. המציאות כבר הוכיחה שגם בחודשים אפריל, מאי ויוני עלול לרדת גשם, ומאידך, בחודשים אוקטובר, נובמבר וינואר עלול 'לנחות' חמסין אימתני.
מיותר לציין את עגמת הנפש (שלא לדבר על הסבל), הצפויים במקרים כגון אלה לאורחים (ועוד יותר מכך לחתן ולכלה), במקרה והאולם או הגן אינם ערוכים לשינוי הפתאומי במזג האוויר. הכוונה בערוכים פשוטה וברורה – מזגנים, סככות, שמשיות וכו'. לכן, מומלץ לוודא לפני שחותמים הסכם על שכירת האתר, שהמקום ערוך לכל תרחישי מזג האוויר, ושיש בנמצא כל הציוד הנדרש (כשהוא תקין ומוכן לפעולה!) לכל תחזית שלא תהיה.

בעיות חנייה
אחד הנושאים היותר חשובים שיש לבדוק ולבחון היטב טרם חתימת הסכם עם אולם שמחות או גן אירועים, הוא נושא החניה. משום מה, רבים מהזוגות הצעירים מתייחסים לנושא בשוויון נפש מחד גיסא ומאידך מקבלים כ"תורה מסיני, את דבריו של בעל האולם או מינהל השיווק - ולאחר מכן מצטערים על כך.
חשוב לזכור שברוב המקרים, מגיעים הזוגות הצעירים לסגור על אולם או גן אירועים בשעות היום. ברור ומובן שבשה זו של היום, לא תהיה כל בעיית חניה בשטח – ועל כן אסור להתרשם מכך. מומלץ על כן, לבקר במקום - ולו פעם אחת – גם בשעות שמתקיים בו אירוע, על מנת להתרשם "על אמת" מהמצב בנוטשא ספציפי זה. בהזדמנות זו כדאי גם שתבדקו את המרחק בין אזור החניה של האולם עד לאולם עצמו. היו כבר דברים שבעל אולם או מנהל שיווק התרברבו בחנייה גדולה ונוחה, אך בפועל התברר שהיא מרוחקת קילומטר מהאולם.

גנרטור חירום
אז נכון, שהפסקת חשמל (לא מתוכננת) הינה תופעה די נדירה במדינת ישראל בעשורים האחרונים, אבל מפעם לפעם (בעיקר בימי הקיץ הלוהטים, או חילופין, בימי החורף הקשים יותר) הן כן מתרחשות. זה יכול לקרות בשל העומס המופעל על מערכת החשמל וזה יכול לקרות (וגם קרה...) גם סתם עקב תקלה מקומית.
אין צורך להרחיב במילים כדי לתאר מה עלול לקרות בחתונה, במקרה של הפסקת חשמל, בין אם היא נמשכת חצי שעה עד שעה ועל אחת כמה וכמה כזו המתמשכת על פני כמה שעות. מסיבה זו בדיוק חשוב וחייב שיהיה בכל אולם ובכל גן אירועים גנרטור חירום, כזה שניתן לחובר אותו ולהפעיל במהירות את הזרמת החשמל במקום.
לכן, בכל מקרה שיקרה או לא יקרה, מומלץ לוודא, לפני שחותמים הסכם על שכירת האתר, שבמקום יש גנרטור חירום ושהוא גם תקין ומוכן לפעולה.

נגישות
רוב רובם של הזוגות הנישאים אינם מכירים באמת ובתמים את כל האורחים העתידים להגיע לחתונתם. סביר להניח שחלק מאורחים לא
פגש הזוג הצעיר מעולם פנים אל פנים. מדובר בקרובי משפחה רחוקים שההורים, מסיבה כזו או אחרת, החליטו להזמין. המציאות גם מוכיחה שעם חלק מהאורחים, החתן והכלה העתידיים, לא נפגשו תקופה ארוכה – לעיתים מדובר בכמה שנים טובות.
מסיבה זו בדיוק, חשוב לבדוק-לבחון אם אולם השמחות או גן האירועים עומד בסטנדרטים המקובלים בנושא הנגישות. לך תדע. הרי די אם יתברר שאורח אחד (בין אם הוא עושה על קביים ובין אם הוא ישוב בכיסא גלגלים) מתקשה להיכנס לאולם, או אינו יכול להיכנס בחופשיות לשירותים.
מסיבה זו חשוב מאוד לתת תשומת לב מיוחדת לכל נושא הנגישות. מומלץ לבחון-לבדוק (ולא להסתפק במילה-הבטחה של בעל האולם או מנהלך השיווק) שהאולם נגיש וגם (לא פחות חשוב) שהגישה (מרחבת החניה) והכניסה אל האולם נגישים.

אבטחה
חשוב לדעת שעל פי החוק מחויב כל אולם שמחות או גן אירועים לספק בכל אירוע אבטחה פעילה וראויה. נכון, נשמע כפרמטר לא בדיוק משמעותי, אבל די להיזכר בכל אותם מקרים שפורסמו באחרונה ( בין היתר: מתקפה של הורי הכלה על אורח שנקלע בטעות למקום, או הירצחו של בעל גן אירועים בפתח תקווה, שבסך הכל ביקש להפריד בעימות הפיזי שהתחולל בין החוגגים) כדי להבין עד כמה חשוב שבמקום יהיה איש ביטחון מיומן וחמוש, כזה שיכול להגיב בזמן אמת לכל תרחיש קיצוני.
איך עושים זאת? מעבר לכך שמציינים את הפרמטר הזה בהסכם, כדאי להגיע לאחד האירועים באולם (עוד טרם החתימה על החוזה, כמובן...) ולהתרשם במו עינכם מהמצב.

0 תגובות