הרי את מקודשת לי בנוסח גלעד ולפיד...לא אולמות ולא

772

תופעה חדשה: סלבריטאים – כמו אברי גלעד, יאיר לפיד ואחרים – עורכים טקסי נישואין "אלטרנטיביים"...

הרי את מקודשת לי בנוסח גלעד ולפיד...לא אולמות ולא
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!

הרי את מקודשת לי בנוסח גלעד ולפיד...לא אולמות ולא נעליים...

תופעה חדשה: סלבריטאים – כמו אברי גלעד, יאיר לפיד ואחרים – עורכים טקסי נישואין "אלטרנטיביים" אברי גלעד: "בעיני, העניין המרכזי בטקסים האזרחיים והאלטרנטיביים, הוא שהם שמים את הזוג במרכז... ביום המיוחד הזה, אנשים רוצים שידברו עליהם ואליהם"

רוב רובם של הזוגות הצעירים מעדיפים להינשא בדרך המוכרת והמקובלת (כדת משה וישראל, כפי שנאמר) במה שמכונה "נישואים אורתודוכסיים", ועוברים את המסלול הידוע של הרשמה ברבנות, הוצאת תעודת רווקות, הוכחת יהדות (במקרים שנדרש... ), הדרכת כלות, טבילה במקווה וכו' וכו'.
רוב רובם, אך לא כולם.

מסיבות כאלה ואחרות (בודדים כפועל מתפישה אידיאולוגית, הרוב בשל "אילוצים" הלכתיים פרוצדוראליים...) יש גם זוגות צעירים המעדיפים נאלצים לעשות זאת בטקס אזרחי, על-ידי רישום "השותפות" אצל פקיד רישום, בבניין העירייה. היעדים המועדפים על הזוגות הנישאים בדרך זו הם קפריסין, ארה"ב, צרפת, הולנד, איטליה ועוד.

זוגות צעירים אלה המעדיפים-נאלצים להינשא בטקס אזרחי (המתקיים, כאמור, בחו"ל) בוחרים, ברוב המקרים לקיים לאחר מכן גם טקס "אלטרנטיבי", בחוג בני המשפחה והחברים, כאן בישראל.

optiontext


בשנים האחרונות, כך מסתבר, הטקסים ה"אלטרנטיביים" שוב אינם נחלתם הבלבדית של זוגות שלא זכו להינשא "כדת משה וישראל". גורמים בענף החתונות יודעים לספר כי זוגות רבים, כאלה שנישאו על פי ההלכה, עם רב וכל הנלווה לכך, מעדיפים לקיים טקס אחד נוסף, בו יוכלו להביע את אהבתם ואת השותפות שנרקמה ביניהם, בדרך אחרת ולא באולם או אולמות שונים ברחבי הארץ.

וכמו בכל ענף שיש בו היצע וביקוש, גם בתחום הזה של טקסי נישואין "אלטרנטיביים" קמו כמה וכמה גופים, שלא רק מעודדים "טקסים אלטרנטיביים", אלא גם מספקים את כל השירותים הנדרשים כדי לקיים את הטקס.

בין ה"שירותים" שמספקים-מציעים אותם גופים ניתן למצוא אחד, יוצא דופן משהו - סלבריטאי כמנחה-עורך הטקס. המעורים בתחום יודעים לספר כי התופעה הזו, של סלבריטאי המנחה-עורך טקס נישואין "אלטרנטיבי", הולכת ותופשת לה תאוצה. בין הסלבריטאים שכבר התנסו במהלך השנים בהנחיית-עריכת טקסי נישואין "אלטרנטיביים" ניתן לציין את אברי גלעד,יאיר לפיד, דן תורן, מרב מיכאלי, ד"ר דורית זילברמן ועוד.

במאמר שפרסם לא מכבר אברי גלעד בנושא, הוא כתב, בין היתר: "ראשית, אין לי עמדה. אני לא בעד חתונות אזרחיות או נגד חתונות דתיות. אני בעד שכל אחד יעשה מה שמתאים לו. יש אנשים רבים שהחתונה הדתית לא מדברת אליהם יותר, והטעמים ידועים... אבל הנקודה העיקרית, לטעמי, היא שהטקס הדתי אינו עוסק בייחוד של כל זוג, אלא מכניס אותם אל תוך כלל הזוגות היהודיים...".

מוסיף וכותב גלעד: "בעיני, העניין המרכזי בטקסים האזרחיים והאלטרנטיביים, הוא שהם שמים את הזוג במרכז... ביום המיוחד הזה, אנשים רוצים שידברו עליהם ואליהם, לא משהו שמרחף מעל הראש שלהם ואינו מכיל אותם.... אלי באים הרבה זוגות שכבר עשו את הטקס הדתי ברבנות, ועכשיו הם רוצים טקס שמדבר עליהם. אני עושה טקסים ששמים את הזוג במרכז, את סיפור האהבה והקשר ביניהם, והם גם משעשעים... בטקסים שלי יש גם אלמנטים יהודיים, ברכות מתוך שבע ברכות, בחלק מהטקס אני חובש כיפה, למשל...".

עריכת טקסי נישואין אלטרנטיביים בידי סלבריטאים, הולכת ותופשת כאמור תאוצה בשנים האחרונות. זוגות שקיימו טקס נישואין אלטרנטיבי בהנחיית סלבריטאי, יודעים לספר שמדובר בחוויה הנובעת לא רק ממהלך הטקס עצמו, אלא בעיקר בשל נוכחותו – שלא לומר מעורבותו האינטנסיבית באירוע - של הסלבריטאי, אם זה באולם או באולמות עם מגוון של אפשרויות.

זוגות אלה יודעים לספר כי מעבר לכך שנוכחותו של הסלבריטאי מהווה אטרקציה מקורית בקרב ציבור האורחים (ובאופן הטבעי ביותר גם ל"שיחת היום", ביום המחרת...), היא מוסיפה גם נופך משמעותי של זוהר לאירוע האינטימי-אישי.

ושלא יהיו אי הבנות. רוב הסלבריטאים, כך מסתבר, אינם מסתפקים בלהגיע אל האירוע ולנווט את העניינים. זוגות שנישאו בטקס אלטרנטיבי בידי סלבריטאים מעידים כי לטקס עצמו קדמו כמה וכמה פגישות ביניהם לבין הסלבריטאי.

במהלך אותן פגישות למדו הצדדים להכיר האחד את השני. על בסיס אותה הכרות, 'בנה' הסלבריטאי את תסריט האירוע ושיבץ בו את הדברים שנשא במהלך הטקס. התוצאה – כך לדברי הזוגות הצעירים – הייתה טקס אישי לחלוטין, תוך שימת דגש אך ורק על דברים ונושאים שהיו חשובים להם ספציפית.

רוב הסלבריטאים שהתנסו בהנחיית-עריכת טקס נישואין אלטרנטיביים הצהירו כי הם עושים זאת לא כמקור הכנסה, אלא בשל תפישת העולם האישית שלהם, בכל הקשור לנישואין, זוגיות וכו'. ובכל זאת לא ניתן להתעלם מהעובדה שהסלבריטאים (לפחות חלקם) המוזמנים לנהל טקס אלטרנטיבי לפעמים באולמות סטנדרטיים מקבלים תמורה נאותה על פעילותם זו.

 

0 תגובות