חינה לפולנים צרפתים וכל השאר

1078
ברוכים הבאים והרבה מזל טוב, בשעה טובה הוא ירד על ברכיו, שלף טבעת ואמר את שתי המילים שכמעט כל אישה חולמת עליהן..כמה טיפים על חינות.
חינה לפולנים צרפתים וכל השאר
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!
בשעה טובה הוא ירד על ברכיו, שלף טבעת ואמר את שתי המילים שכמעט כל אישה חולמת עליהן: "התינשאי לי?". את כמובן הסכמת, ואחרי שהספקת לעדכן את הסטאטוס שלך בפייסבוק מ"רווקה" ל"מאורסת", החלטתם לערוך טקס חינה.

optiontext


אז מה בעצם הטקס כולל ולמה כדאי בכלל לערוך אותו? אילנה מ"פעמוני חינה", חברה האחראית על הפקת אירועי חינה אומרת שחינה היא בעיקר בשביל המזל: "החינה עצמה מסמלת מזל ופריון ונערכת לרוב עבור הכלה לפני החתונה. חינה היא אירוע משמח מאוד. היא משהו ייחודי למשפחה. זהו אירוע מצומצם, לרוב 150 איש. המילה חינה מורכת מראשי תיבות, ח' חלה, י' ילדים, נ' נידה וה' הדלקת נרות. אלה בעצם המצוות העיקריות שהתורה נתנה לבני ישראל, והחינה מסמלת את המצוות.במקור היא מגיעה מעדות המזרח, מרוקו, טריפולי ותימן אבל היום כל העדות נוהגות לערוך חינה, החל מפולנים ועד צרפתים". 

מה בעצם כולל טקס החינה?

"המשפחה מתכנת באוהל שבו יש כלי נחושת, שטיחים וערכות תה. החתן והכלה נכנסים על אפריון מיוחד ואז יושבים על כסאות מלכותיים. הביגוד שהם לובשים עשיר וצבעוני, וכשהם נכנסים מלווים אותם המשפחה והקהל. ישנה מריחת חינה, שהוא חומר המופק מצמח, על ידיהם של החתן והכלה למזל ושפע, וכן מריחה על ידיהם של רווקים ורווקות שתהיה להם ברכה לחתונה. בטקס שאני עורכת הרווקות אף מרימות נרות למזל. לאחר מכן יש טקס הענקת תכשיטים שבו הורי החתן מעניקים תכשיט לכלה והורי הכלה מעניקים תכשיט לחתן. את כל הטקס כמובן מלווה מוזיקה שמחה, לרוב מזרחית וערבית, וכן עוגות, עוגיות-בעיקר עוגיות מרציפן, דבש וריבות. ישנן חינה של עדת התימנים, חינה מרוקאית, חינה טריפוליטאית, חינה עירקית ואפילו חינה הודית. ההבדלים בין החינות הם בביגוד, בסגנון המוזיקה, ובמאכלים השונים. אצל העירקים יש אף מנהג מיוחד שבו מורחים את ידי הכלה בממתק רחת לוקום". 


טקס החינה אותו עורכת אילנה, כולל ביגוד עשיר בעיצובה האישי. בתור מעצבת תלבושות תחפושות ובגדי ערב כבר 30 שנה, אילנה תמיד נמשכה לטקס החינה בזכות הבגדים המרהיבים שהוא כולל. אילנה מעצבת בגדים בהתאם למידות הכלה והחתן ואף מגיעה עם תלבושות רבות לאירוע למקרה שהאורחים יצרו להחליף בגדים כמה פעמים. "התלבושות לרוב בצבעי אדום-נגד עין הרע וזהב- בשביל עושר, ומותאמות גם לדתיות ולנשים במידות גדולות. מלבד הבגדים, אילנה גם מעצבת את האוהל בו האורחים מתכנסים וגם את שולחן האוכל. כמו כן, היא מעצבת עבור החתן והכלה כרית מיוחדת לנשיאת טבעות הנישואין ביום החתונה. 


ספרי על חינה מצחיקה או מוזרה שהפקת.
"בטקס החינה שאני עורכת אני נוהגת לקשור סרט על ידי האורחים בחינה בצבעים אדום-נגד עין הרע וזהב- עושר. ישנם צמידים יפים במיוחד לחתן והכלה שכוללים את השמות שלהם. באחד האירועים הגיעה אורחת שפשוט לקחה לעצמה את צמידי החתן והכלה וסירבה להחזיר אותם. הייתי צריכה להתאמץ כדי לקבל אותם בחזרה. זה הכניס אותי לשוק". 

הטיפ של אילנה לחיים מאושרים 
אילנה נשואה כבר 28 שנה, ועבור הזוגות שעורכים את טקס החינה יש לה טיפ לנישואין מוצלחים ומאושרים: " וויתורים, וויתורים ועוד וויתורים. צריך להסתכל על חצי הכוס המלאה ולדעת לוותר ולא להתעקש על שטויות. לתת את כל כולך ואז תקבל בחזרה".


לעוד מידע על טקס החינה:
לאתר
0 תגובות