חסכון או אסון?

470
הרצון לחסוך בהוצאות, מביא זוגות העומדים לפני חתונה, לקחת על עצמם את נושא הפקת האירוע !!! האם ההחלטה נבונה? לא אחת מתברר ש"החיסכון" הזה - בעיקר כשמדובר בחתונה גדולה, כזו שיש בה מרכיבים אטרקטיביים...
חסכון או אסון?
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!

חסכון או אסון?

הרצון לחסוך בהוצאות, מביא זוגות העומדים לפני חתונה, לקחת על עצמם את נושא הפקת האירוע !!! האם ההחלטה נבונה? לא אחת מתברר ש"החיסכון" הזה - בעיקר כשמדובר בחתונה גדולה, כזו שיש בה מרכיבים אטרקטיביים לרוב – היה מקח טעות
מאת: ריקי נבון

אחת התופעות היותר מוכרות כשמדובר בחתונות ( למען האמת, כמעט בכל הפקת של אירוע משפחתי) הוא הרצון העז לחסוך בהוצאות. התופעה הזו מוכרת גם כשמדובר בחתונות צנועות יחסית, אך בעיקר כשמדובר בחתונות גדולות, בגן אירועים יוקרתי, בהשתתפות אלפי מוזמנים. לפתע פתאום, לאחר שעורכים את חישוב ההוצאות מקבל הזוג הצעיר (לרוב אחד מבני הזוג) החלטה אסטרטגית להתחיל "ולקצץ" בים ההוצאות.
בשלב הזה מחפש הזוג (בצוותא עם חבר היועצים הנלווה...) היכן ניתן לחסוך. מדובר בדילמה לא פשוטה בכל חתונה, על אחת כמה וכמה כשמדובר באירוע גדול. אף כלה לא תסכים לחסוך בהוצאות על איכות הופעתה באירוע. על מעבר לאולם אירועים קטן יותר – אין מה לדבר. מי יכול לחשוב בכלל לחסוך בהוצאות על להקה,תקליטן או צלם ? גם על איכות התפריט קשה להתפשר והחתן – ובצדק רב מבחינתו – לא מוכן לוותר על המתנות שרכש לכלה. ברור ומובן שאף זוג לא יהיה מוכן להסתפק בירח דבש צנוע. אחרי הכול "מתחתנים רק פעם אחת בחיים".

ואז יש מי שמעלה את ההצעה "לחתוך" את חברת ההפקה שאמורה 'להרים' את האירוע. "במקום לשלם לחברת ההפקות, אנחנו נארגן את הכול", קובעים נחרצות בני הזוג, ומצליחים לשכנע את הסובבים אותם ובעיקר את עצמם, "מה הבעיה? נפנה לבד לספקים, נארגן את הכול. אז יהיה קצת לחץ, אבל מדובר בחסכון לא קטן".
לכאורה מדובר בהחלטה טובה. האם היא נבונה? כלל לא בטוח. "החיסכון" הזה - בעיקר כשמדובר בחתונה גדולה, כזו שיש בה מרכיבים אטרקטיביים לרוב – עלול להתברר בסופו של יום כמקח טעות. בבחינת "בכייה לדורות" – תרתי משמע.


נתחיל מהעובדה הפשוטה שארגון חתונה (ולו הקטנה והצנועה ביותר) זה עסק מורכב, שלא לומר מסובך. חתן וכלה הנוטלים על עצמם את ארגון החתונות (ומקדישים את כל השבועות שלפני יום החתונה – כולל את ליל החתונה עצמו – לסיקורים הכרוכים בהפקה), מגיעים אל היום המאושר בחייהם כשהם סחוטים רגשית. במצב כזה לא ניתן ליהנות באמת ובתמים מהחתונה עצמה. חבל גם שהזיכרונות מיום החתונה יהיו מהולים בזיכרונות הלחצים שנבעו בגין ארגון האירוע.
היתרונות שבשכירת חברת הפקה ברורים ומוכרים. העברת "הסמכויות" לחברת הפקה משחררת את החתן והכלה מכל הלחצים הכרוכיםבניהול נותני השירותים שונים, החל משכירתם, דרך קביעת שכרם וכלה בתפקודם במהלך החתונה.
ועוד: הניסיון שצברה חברת ההפקה במהלך שנות קיומה, לא רק מאפשרת לה לבחור נותני שירותים טובים ומיומנים (על סמך ניסיון קודם), אלא גם "לשחק, עימם בכלה קשור לשכר ולתנאי תשלום.
ומה שלא פחות חשוב: חברת הפקה, בשל הניסיון שצברה במהלך השנים, יכולה למצוא את אותו משהו (התואם, כמובן, את החזון של בניהזוג...) שיכול להקפיץ את החתונה ולהפוך אותה לאירוע יוקרתי ויוצא דופן.
חומר למחשבה.

0 תגובות