חתונה פרק ב': הנאה, ייחודיות וצביון אישי

325

ההתחבטות האם בכלל כדאי לעשות חתונה שניה נעלמה לחלוטין,השאלה בה מתחבטים כיום הזוגות הנישאים בפעם השניה היא איך עושים אירוע בלתי נשכח, ובכל זאת להנות מכל רגע, אלדד אהרוני, מבעלי...

חתונה פרק ב': הנאה, ייחודיות וצביון אישי
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!

ההתחבטות האם בכלל כדאי לעשות חתונה שניה נעלמה לחלוטין, השאלה בה מתחבטים כיום הזוגות הנישאים בפעם השניה היא איך עושים אירוע בלתי נשכח, ובכל זאת להנות מכל רגע.  אלדד אהרוני, מבעלי 'גלריית לורנס' לאירועי יוקרה ביפו העתיקה, מעניק מבחר טיפים בנושא

מאת: אלדד אהרוני

על פי רוב, מי שהתחתן פעם אחת בישראל, כבר צבר ניסיון רב מספיק על מנת לצלוח את החתונה השנייה בהצלחה, בלי ליפול ליותר מדי בורות בדרך. הזוגות המתחתנים בשנייה מבוגרים יותר, מבוססים יותר, פחות נרגשים ומבועתים ומחוברים בעיקר להנאה שבאירוע, והרבה פחות ל'שואו אוף' ול'שופוני' המאפיינים רבות מהחתונות פרק א'.
כל הטיפים לבחירת ספקים לחתונות פרק א' נכונים גם למתחתנים בפעם השנייה, אך למרות זאת, קיימים מספר כללי אצבע ששווה לשים עליהם את הדגש בחתונות שניות.

שתפו את הילדים
חתונה שנייה מערבת פעמים רבות ילדים ממערכות היחסים הקודמות. חתונה שנייה עשויה להיות אירוע משמח עבור הזוג שמתחתן, אך עלול לסמל עבור הילדים את הרגע בו הזוגיות הקודמת של הוריהם הביולוגיים הגיעה לקיצה. מדובר בלי ספק ברגע קשה שיש לתת לו את מלוא שימת הלב. על כן, מומליץ לשתף את הילדים בתכנון החתונה, לתת להם תפקידי מפתח בחתונה עצמה, ולהעביר להם את המסר שהם חלק מהדרך החדשה בה בחרו הוריהם.

בידקו באינטרנט
רבים מהזוגות המתחתנים בשנית לא מודעים כלל עד כמה ענף החתונות הפך למקוון בשנים האחרונות, כמו ענפים רבים אחרים בישראל. לפיכך, שווה לבדוק המלצות על כל הספקים איתם באים במגע בעזרת אתרי אינטרנט, כמו לדוגמא,אתר "חתן כלה".

קבעו קו ייחודי לחתונה
הדבר אולי החשוב ביותר בארגון חתונה, היא הגדרת קו ואופי מובחנים הברורים לכולם. הגדרת קו שכזה יכולה להיעשות מראש, או תוך התייעצות עם מפיקי אירועים מקצועיים. קביעת הקו מקילה מאד על הכוונת אנשי המקצוע למטרה אחת מוגדרת, ומהווה פעמים רבות את ההבדל בין הצלחה רבה, לאכזבה.
מומלץ מאד למנות מנהל אירוע מקצועי אשר ידבוק בקו אותו התווה הזוג, או לחלופין לפנות למקומות אשר מעבר לאירוח האירוע, ידועים גם כמארגני האירוע עצמו, ובכך לחסוך כספים, זמן ומשאבים.

כל השירותים – תחת גג אחד
אם בחתונה הראשונה קיים רצון של בני הזוג להגשים את כל החלומות, אבל לעמוד במסגרת תקציבית צפופה, בחתונות פרק ב' המטרה, הופכת כיוון בחדות, ומוגדרת על פי רוב כ"הפקת אירוע מהנה ואיכותי בלי יותר מדי כאבי ראש".
השוני הזה משמעותי ביותר, ולמעשה זוגות רבים מעדיפים לשמור על שפיותם ואיכות חייהם, ולא להיסחף למערבולת המתוחה והרגשית אותה הם מכירים היטב מחתונתם הראשונה.
על כן אני ממליץ לזוגות המתחתנים בשנייה לחפש מפיק אירועים, או מקום אשר מעניק מעבר למרחב, גם את כלל השירותים והספקים (כמו תאורה, מוזיקה, הגברה, קייטרינג צילום ועוד) תחת קורת גג אחד, ובכך להבטיח כתובת אחת איכותית, שתבטיח תוצאה טובה ללא כאבי ראש. היתרון הגדול במקום הסוגר לזוג את כל הפינות מתבטא בהגברת התיאום בין ספקי השירותים השונים, שמירה על אופי ברור לאירוע, ולעיתים קרובות גם חיסכון ניכר.

חשוב כמובן לבדוק אם מפיק האירועים הנבחר אכן ידוע כאיכותי, והאם הוא קיבל המלצות טובות מזוגות שעברו תחת ידיו.

שף מזוהה
היות והאוכל הופך לאחד ממרכיבי המפתח בחתונות פרק ב', הדרך הטובה ביותר להבטיח את רמתו, היא עבודה עם שף מזוהה, ולא עם קייטרינג עלום. הסיבה: שף מזוהה לא יהיה מוכן לסכן את השם המקצועי שלו בשום פנים ואופן, יקפיד על רמת הצוות שלו, רמת המרכיבים, טריות המזון, איכות הכלים, הקפדה בהגשה, ועוד עשרות מרכיבים הגורמים לארוחה להפוך לחוויה שלא תישכח במהירה. אמנם שכירת שף מזוהה מייקרת את החתונה, אך תוספת המחיר מתבטאת היטב בשדרוג החוויה לזוג ולאורחים.
אני ממליץ לבני הזוג לעמוד על כך שהשף יהיה נוכח ויעבוד במהלך הגשת האוכל, ולא רק יתן את שמו למטבח ולמנות, מפני שהטאץ' המקצועי שלו עושה לעיתים קרובות את ההבדל בין אוכל איכותי לאוכל יוקרתי באמת.
 

חתונה בפרי סטייל
אם עיקר ההתעסקות בחתונה הראשונה היא סביב סידורים שונים, וביניהם סידורי הישיבה הקפדניים של האורחים משני הצדדים, דווקא בחתונה פרק ב', רוב ההתעסקויות הטפלות הללו הופכות למיותרות.
לאחרונה הגיע לישראל טרנד חדש של חתונות אשר זונח את סידור המקומות המסורתי, ומניח לאורחים למצוא לעצמם מקום בין שלל פתרונות הישיבה המגוונים הניתנים במקום. זוהי חתונה בפרי סטייל, במהלכה מוגש האוכל במנות קטנות, והאורחים יכולים להתערבב זה בזה, בלי מחויבות למקום מסויים ומקובע בכל האירוע.
מי שכבר חווה חתונה בפרי סטייל יכול להעיד כי ההנאה של כלל האורחים, תחושת החופש, ההיכרויות הרבות בין האורחים ואיכות הריקודים – כולם עולים בדרגת אחת מעל לאירוע רגיל במסגרת מסורתית של שולחנות מסומנים.
לדברי אלדד אהרוני, בניית אירוע בפרי סטייל היא אמנות לשמה, והמסגרת חסרת המסגרת הזו, אם היא נעשית ביד אמונה וכהלכה יכולה לשדרג את אירוע החתונה לחוויה בלתי נשכחת.

להקת נגנים במקום די ג'יי
לא מדובר במרכיב חובה, אך פעמים רבות, להקה חיה עשויה להעניק לאירוע אופי ושיק מאד ייחודיים, ולהותיר אצל האורחים תחושה נעימה שלא תימחה בקלות. אמנם להקת נגנים מייקרת על פי רוב את האירוע, אך השדרוג שהיא מעניקה לו עשויה להוות את ההבדל בין אירוע איכותי, לבין אירוע בלתי נשכח.

יום מועדף  שישי בצהריים
המוטו של רוב חתונות פרק ב' הוא רוגע והתחשבות. התאריך הנוח ביותר לאנשים היישוב הוא יום שישי בצהריים, לאחר תום שבוע העבודה, בייחוד בקיץ, כאשר השבת נכנסת מאוחר. בימי שישי בצהריים נהנים המתחתנים ממשבצת פנויה יחסית בגני האירועים ובאולמי החתונות, ועל כן המחיר שלה לא חורג כלפי מעלה.
בעוד רבים מהמתחתנים ראשונה מעדיפים את יום ה' בלילה, אז ניתן לשתות, 'לתת בראש' ולרקוד עד אור הבוקר, החתונות השניות ידועות כרוגעות הרבה יותר, מערבות שתייה מתונה באכילה מרובה, ומהוות תחליף מצוין לסעודת יום שישי בחיק המשפחה.

 

0 תגובות