יוסף ארידן זמר האופרה

422
יוסף ארידן החל את דרכו כזמר צעיר באופרה הישראלית לפני יותר מעשור, ונחשב כיום לטנור הבולט ביותר על במות האופרה והקונצרטים. במהלך הקריירה הקלאסית שלו הופיע עם גדולי המנצחים בעולם ועם מיטב המנצחים והתזמורות בארץ, ושר תפקידים ראשיים רבים.
יוסף ארידן זמר האופרה
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!
יוסף ארידן החל את דרכו כזמר צעיר באופרה הישראלית לפני יותר מעשור, ונחשב כיום לטנור הבולט ביותר על במות האופרה והקונצרטים. במהלך הקריירה הקלאסית שלו הופיע עם גדולי המנצחים בעולם ועם מיטב המנצחים והתזמורות בארץ, ושר תפקידים ראשיים רבים.

לפני כשנתיים הצטרף לדיווה הישראלית הגדולה, הזמרת שלומית אהרון, במופע הגרנדיוזי שלה : "שלומית אהרון ושלושת הטנורים". המופע רץ באינטנסיביות במשך כשנתיים ועשה כותרות רבות בסצנה המוזיקאלית בארץ. ההשתתפות במופע הזה היתה עבורו התנסות ראשונה בביצוע מוזיקה שאיננה קלאסית לגמרי, ואפילו נוגעת בפופ, ג'אז ומוסיקה ישראלית.

מבחינתו היתה ההתנסות הזו חיובית ומוצלחת מאוד, והוא התחבר מאוד לתחושה המשוחררת והקצבית שבמופעי המוזיקה הקלה והפופ-אופרה, דבר שפתח לו אופק נוסף אל תחום השואו ביזנס והתקשורת.
יוסף ארידן הוא בעל קול אופראי לירי איטלקי, קול טנור עם צליל מלא וחם, כזה שהאוזן מבקשת ומצפה לשמוע כשמדובר ברומנסות איטלקיות מרגשות, שירי קלאסיקה ושירים נפוליטניים פופולאריים ומתוקים כמו "או סולה מיו" המפורסם והאהוב. בשירה שלו, בולטים מאוד הרגישות והטעם המוזיקאלי המדוייק, דבר שגורם להאזנה לו להיות נעימה, סוחפת וממגנטת.

optiontext

optiontext

בהופעות שלו, נתקל יוסף ארידן פעמים רבות בשאלה המעניינת : מה, אתה ישראלי ? אתה באמת יליד הארץ ?... דבר שמתקבל לרוב כמחמאה מוחלטת. רבים מהקהלים ששומעים את הופעותיו נהנים מחוויה אמיתית בטעם של חו"ל, והתחושה היא של מפגש עם אומן איטלקי בקנה מידה בינלאומי, שמחובר לתרבות השירה והשפה האיטלקית בצורה מרשימה ואמינה; והדבר מתבטא בהופעה, בלבוש, בהגייה הממוקצעת ובצורת ההגשה. ואכן יוסף ספג באופן עמוק את התרבות האיטלקית והמנטליות של השירה היפה, בזמן לימודיו הארוכים ברומא, איטליה, שם שהה מס' שנים בהשתלמויותיו אצל גדולי זמרי האופרה של ימינו.

בהופעות שלו כיום, לקהל הרחב, שאיננו מורגל בביקור בבית האופרה, מגיש יוסף ארידן קוקטייל משובח ומרגש של מוזיקה סוחפת, שנוגעת בכל סקאלת המקצבים והסגנונות : משירים קלאסיים של פרנק סינטרה, שמושרים ברוך וברגישות לירית, דרך להיטי פופ-אופרה של הזמר אנדריאה בוצ'לי והזמרת אמה שפלן, שמשלבים את הווקאליות העוצמתית עם עיבודי פופ סוחפים, עבור בשירים נפוליטניים במקצבים שמזכירים את חופי סיציליה הרחוקה, ועד לביצועים קוליים מרשימים ומדהימים בעוצמתם. הביצוע של יוסף ארידן לשירו של הזמר אלסנדרו ספינה "לונה טו" זכה לתשבוחות רבות, ורבים אומרים כי הוא עולה באיכותו על המקור. גם ביצועיו לשירים של הזמר אנדריאה בוצ'לי, כמו time to say good bye וכן caruso מוגשים בצורה מעניינת ומרשימה מאוד קולית, דבר שבעקבותיו זכה לכינוי "בוצ'לי הישראלי".

ז'אנר ההופעות מסוג זה, שמשלב בין הקלאסיקה של עולם האופרה לבין הקצב המודרני והעכשווי, קיבל תנופה בשנים האחרונות, ונחשב למגשר ומקרב בין הקהלים השונים, ומעל לכל – מציג את האומנות הקולית של האופרה, לקהל הרחב. באופרה הישראלית לקחו את עניין הגישור וקירוב הקהל לאופרה ברצינות מרובה, ובכל שנה מועלות מס' הפקות אופרה קהילתיות בערים השונות בארץ, לרוב בתרגום לעברית. יוסף ארידן כיכב בתחילת דרכו באופרה הישראלית בהפקות רבות וגדולות מעין אלה, ביניהן "שיקוי האהבה" בעברית, וכן "סינדרלה" בעברית. בכל מקרה המטרה היא : להגיש איכות קולית ומוסיקה מנצחת, במעטפת קלילה וידידותית, וכמובן – לרגש מאוד.

אתם אולי שואלים את עצמכם – מה החידוש הגדול שבזמר אופרה ששר מוזיקה קלה ומעורבת, הרי עשו את זה קודם לא ?אז זהו – שהפעמים המעטות שבהם זכה הקהל בארץ לטעום מהז'אנר הזה, היו מקושרות לזמרים מבוגרים, מאסכולות ישנות, וביצועים שאינם מזכירים אותנטיות איטלקית, בלשון המעטה.זוהי אכן הפעם הראשונה בישראל, שבה זמר אופרה, טנור צעיר, יליד הארץ, בעל קבלות מוכחות בתחום האופרה בארץ ובעולם, לוקח את המושכות לידיים ומגיש איכות בלתי מתפשרת, במעטפת רעננה וצעירה, באנרגיה מתפרצת ובלי עכבות. זה הדבר האמיתי : הלוק הנכון, הקול הנכון, החומר הנכון – המופע הנכון.

יוסף ארידן
טל' 072-2232849
מייל : aridan7@yahoo.com
לאתר

0 תגובות