כמה שפחות יותר טוב

419
איך הופכת מאפרת דומיננטית ורעשנית שאוהבת איפור מודגש ובולט, למאפרת עדינה שקטה ואלגנטית שמאמינה ש "כמה שפחות יותר טוב".
כמה שפחות יותר טוב
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!
מכירים מקרוב ... 

שם : רויטל פרנקו
גיל : 31
מצב משפחתי : נשואה טרייה


איך הופכת מאפרת דומיננטית ורעשנית שאוהבת איפור מודגש ובולט ,
למאפרת עדינה שקטה ואלגנטית שמאמינה ש "כמה שפחות יותר טוב".


איך הגעת ללמוד איפור ?
" תמיד הייתה לי יד לאיפור והתחום הזה תמיד משך אותי . בתור ילדה הייתי מציירת הרבה ומאפרת את הברביות עם טושים . לצייר על דוגמניות במגזינים היה התחביב שלי הייתי עוברת על קווי המתאר שלהן , מוסיפה צבעים ומבליטה להם את האיפור . בשלב מסוים כמה חברים שפשוט שאלו אותי למה אני לא הולכת ללימוד איפור באופן מקצועי יותר בגיל 20 בערך החלטתי להירשם ללימודים אצל ירין שחף לאחר שסיימתי את הקורס וקיבלתי מצטיינת קורס המשכתי לקורס נוסף באיל מקיאג' וגם שם הכתירו אותי כמצטיינת של הקורס . הבנתי שכנראה אני עושה משהו טוב ופתחתי את זה אלה ".


מה הייתה נקודת המפנה שלך ?
"ללא ספק הדבר ששינה את החיים שלי ואת גנון העבודה שלי מקצה לקצה היה הירידה הגדולה שלי במשקל . עד לפני שלוש שנים בערך שקלתי 100 ק"ג. היום אני שוקלת 40 ק"ג פחות בעבר ,בתקופה ה"שמנה " שלי הייתי מאפרת אחרת ,בסגנון מאוד בולט , ססגוני וצבעוני השתמשתי בהרבה מייקאפ הרבה צבעים בעניים , אהבתי את זה מאוד וגם הקהל שלי היה בהתאם כזה שאוהב את האיפור הבולט והמודגש יותר . בתור בן אדם שמן הייתי בעצמי בולטת ודומיננטית .תמיד הייתה לבושה בבגדים צבעונים ובולטים והיה מאוד חשוב לי שיראו שרויטל פה. היה חשוב לי להראות את עצמי , להצחיק ולהשמיע את קולי והיום אני מבינה שהכל היה השלכה ותוצאה של המשקל שלי והדרך שבה ראיתי את עצמי "

optiontext

מה הירידה במשקל שינתה אצלך ?
" ברגע שירדתי במשקל כאילו נפל לי האסימון ,משהו השתנה בי מקצה לקצה . פתאום הרגשתי שאני לא צריכה לבלוט יותר , התחלתי להתאפר בצורה עדינה יותר ולאט לאט השתנתה גם סגנון האיפור שלי . מאחת שאוהבת צבעוניות ודומיננטיות נעשיתי בחורה הרבה יותר עדינה שקטה ואפילו גם צנועה . הבנתי שכדי לבלוט לא צריך ללבוש מחשוף . אפשר לעשות את זה בצורה הרבה יותר אלגנטית ומתוחכמת . לקחתי את כל התבונות החדשות שלי על החיים והבאתי את זה גם לסגנון האיפור שאליו אני מאוד מתחברת היום . בעבר היה לי סגנון יותר בולט ולא הייתי מוכנה לשמוע על איפור עדין , בשבילי זה לא היה איפור . היום אני הרבה יותר מגוונת , מבינה שצריך להקשיב ללקוחה ולא לכפות עליה את הסגנון שלך , גם אם הוא מאוד מיוחד לדעתך ".

מתי הבנת שבאמת השתנית ?
" בדך כלל לכל מקום אליו הלכתי תמיד שמו לב אלי , בגלל שהייתי מאוד רעשנית ובולטת וקשה היה לפספס אותי גם מבחינת הגודל . תוך כדי הירידה שלי במשקל הייתי הולכת מידי יום לחדר כושר ומתאמת . יום אחד נתקלתי במישהו שאמר לי מזמן לא ראיתי אותך פה . פתאום הבנתי כמה שונה הפכתי במצב הקודם לא היה סיכוי שאני אגיע כל יום למקום מסוים ולא יבחינו בי. פשוט זה לא היה קורה . ברגע שהבנתי שלא שמו לב אלי, הבנתי כמה השתנתי ונעשיתי הרבה יותר שקטה ופחות רעשנית . היום אני מבינה שהאיפור היה סוג של מסכה ששמתי על עצמי ועל כל מי שאיפרתי הייתי "מלבישה" אותה מסיכה . היום אני יודעת שכדי להיות . יפה נשית ואלגנטית לא צריך למרוח כמויות גדולות של איפור . כמה שפחות יותר טוב וזה גם מה שאני אומרת לכלות שלי "

ממה את מקבלת את ההשארה שלך ?
"ההשפעה הגדולה שלי מגיעה בעיקר מעולם האופנה בעולם ובארץ . היום אני צרכנית מאוד גדולה של אופנה , תמיד מתעדכנת במה שקורה בחו"ל גם מבחינה האיפור וגם מבחינה אופנה , חשוב לי לדעת אילו טרנדים ומגמות יש כמובן להתאים אותם לקהל הישראלי . צריך לזכור תמיד כל מה שהולך בחו"ל יתאים לישראליות . אני מאוד לאיפור בסגנון מרלין מונרו שהוא מינימליסטי ועם זה מאוד אלגנטי ונשי . אני חושבת שאפשר לקורא לזה מרלין מונרו של שנות ה – 2000 כלומר לקחת מוטיבים שמזכירים את מרלין מונרו כמו האייליינר השחור המפורסם ולשלב אותו עם ליפסטיק בגוון ורוד בייבי או פוקסיה , במקום האדום הנצחי ".
תני טיפ חשוב למאפרות
" היום חשוב להיות כל הזמן עם הרגליים על הקרקע. גם אם את חושבת ש"עלית על הגל", תמיד לדבר ללקוחות בגובהה העניים , להיות קשובות להן, לתחזק איתן את הקשר ולעולם לא לכפות את הטעם האישי שלכן על הלקוחות . זכרו ששירות טוב שתעניקו ללקוחה , יחזיר אותה אליכן יחד עם החברות שלה , גם אם העבודה לא הייתה יוצאת מגדר הרגיל. בעידן שבו הכל מהיר כל כך חשוב לשמור על התודעה הציבורית שלך בין אם זה פייסבוק או אתר , חשוב תמיד לעדכן ולהתעדכן . אני מאמינה שכל מאפר או מאפרת צריכים לחשוב על עצמם כמובלי אופנה . כך כשמגיעה אלייך לקוחה ומותירה בידייך את ההחלטה איך לאפר אותה, את צריכה להיות בטוחה בעצמך ולדעת בדיוק מה יכול להתאים לה , ותמיד תחשבי איך לצ'פר את הלקוחה מעבר למה שהיא מצפה , במיוחד אם זו כלה. בשביל להצליח בתחום הזה של האיפור חשוב כל הזמן להיות בעשייה להפיק קולקציות חדשות , להיות קשורה ללקוחה וגם לתעשייה מסביב וכמובן לא להיות מקובעת ,ללמוד ולהתחדש כל הזמן ".

רויטל פרנקו-Revital Franko
אימייל: franko.makeup@gmail.com0 תגובות