לא על הדי ג'י לבדו

לא על הדי ג'י לבדו

לא על הדי ג'י לבדו

לא נעים אולי להגיד, אבל רוב רובן של החתונות המתקיימות בישראל בשנים האחרונות, טקס החופה, מה שאמור להיות המרכיב המרכזי באירוע, הוא לא יותר מאשר שלב מעבר ("משהו שצריך לעבור כדי להגיע לדבר האמיתי") בדרך לאוכל ולריקודים. מסתבר, שיש כאלה המנסים לשנות גישה זו ולתת לטקס החופה את המשמעות המגיעה לו.

את הניסיון לשינוי הזה מוביל "הוויה", מרכז לעריכת טקסים ("הוויה" הוקמה בשנת 2006 כמרכז לטקסים של חיים המשותף לשלושה ארגוני חינוך ותרבות ותיקים: המדרשה באורנים, מרכז בינה ומכון הטקסים החילוני), המקיים מה שמכונה "סמינר כלולות", בו לומדים המשתתפים – החתן והכלה העתידיים –על משמעות החתונה והנישואים. הזוגות שמגיעים לסמינר לומדים על היבטים דתיים, משפטיים ומסורתיים של הצעד המשמעותי שלפניהם, כדי שיוכלו לבחור אם להתחתן ברבנות, בטקס רפורמי, אצל רב חילוני (יש דבר כזה), או בכלל לחיות כידועים כציבור.
סדנת הכלולות של "הוויה" מיועדת לזוגות לקראת חתונתם המעוניינים לחוות חוויה זוגית ייחודית, במסגרתה יעמיקו את היכרותם עם תכני, סמלי ומנהגי טקס החתונה, ידונו בחשיבותו כטקס מעבר ושינוי בחייהם האישים והזוגיים, ויבחנו דרכים לגוון ולהעשיר את טקס נישואיהם הפרטי.הסדנה נערכת במתכונת קבוצתית מצומצמת ואינטימית, ומתקיימת לאורך כל השנה (בהרשמה מוקדמת) בימי שישי בבוקר בסמינר אפעל ובבתי "הלל" באוניברסיטאות ברחבי הארץ.
הסמינר, שמתקיים במכללות שונות, מפורסם תחת הסיסמה "לא על הדי-ג'יי לבדו". "פעמים רבות", אומרת מנכ"ל המרכז, דיתי דגני-פלג, "החתונה הופכת ל'אירוע', ובין השמלה, העיצוב וההזמנות, הטקס עצמו נשכח".
"הוויה" לא יחידים בשטח, כך מסתבר. גם קיבוץ חנתון שבגליל התחתון מציע סמינר כלולות: שלושה ימים ברוח התנועה המסורתית ובגישה שוויונית. הסדנה נערכת בהנחיית הרבה חביבה נר דוד, רכזת "שמיא", מקווה רוחני וחינוכי, והרב יואב אנדי, רב הקיבוץ.
תוכנית הסדנה כוללת שיחות על זוגיות, פסיכולוגיה זוגית, מיניות, הכרות מקרוב עםמרכיבי טקס הנישואים והפיכתו לאישי, הסכמי קדם נישואים, טבילה במקווה ועוד. הסדנהעוסקת גם בחיים המשותפים שלאחר החתונה: כיצד לשמור על האהבה וההערכה ההדדית, ניהול תקציב המשפחה ועוד. הסדנה מלווה בפעילויות מרגיעות ובהם יוגה, פיקניק בחיק הטבעובריכה להפגת המתחים.
המשותף לכל הזוגות הצעירים להשתתף בסדנאות שכאלה, כך מסתבר, הוא הרצון שלהם "גם להשפיע על מה שיאמר מתחת לחופה, אך בעיקר לנווט את הדברים כך שיהיו ממותאמים לתפישת העולם שלנו", כפי שמסבירים בני הזוג אוהד ורלי יעקבי, אשר עברו לפני מספר חודשים סדנת כלולות – כחצי שנה לפני שנישאו.
לדבריהם, סדנת הכלולות "פתחה להם את העיניים" במובנים רבים ולאו דווקא בהקשר הישיר של טקס החופה. "מעבר לכך שלאחר הסדנא ידענו בדיוק מה אנחנו רוצים שיהיה בטקס החופה שלנו, היה מעניין לשמוע היבטים שונים על טקס החופה, על מהות הנישואין ביהדות ועל נושאים שונים הקשורים בזוגיות", משחזרת רלי יעקבי.

טל קדם - שמלות כלה

כזה סטודיו לשמלות כלה, שממוקם באחד האזורים היפים בארץ, וכזאת מעצבת, עוד לא יצא לי לפגוש. בתוך אחוזה מהסרטים, הממוקמת במשמר השבעה בין הרים וגבעות ועל פני שטח רחב ידיים שוקדת טל קדם (36) על עיצוב שמלות כלה, המתאימות לפאר שמקיף אותן,ואותה.

אולמות אירועים

בבואנו לתכנן אירוע, קיימים דברים רבים שעלינו לקחת בחשבון. בין היתר, יש לקחת בחשבון את האורחים אשר נרצה להזמין לאירוע, הבגדים, האיפור, סוג האוכל אשר נרצה שיוגש וחשוב מהכל – המקום בו ייערך האירוע.

איתי שדה – כשמוסיקה ואהבה נפגשים

כבר משיחת ההיכרות הראשונה עם איתי שדה תוכלו להרגיש את האהבה הגדולה של איתי למוסיקה בכלל ולמקצוע שלו בפרט כמו גם את הניסיון והמקצועיות שלו

הכל על טבעות נישואין לחתן

על פי המסורת החתן לא אמור לקבל טבעת נישואין מהכלה ובכל זאת, זוגות רבים בוחרים לבצע טקס הענקת טבעות הדדי