לא רק ברבנות

297
כדת משה וישראל? האומנם?
בישראל, טקס הנישואים המקובל והנהוג הוא טקס דתי-אורתודוכסי המנוהל
לא רק ברבנות
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!
כדת משה וישראל? האומנם?
בישראל, טקס הנישואים המקובל והנהוג הוא טקס דתי-אורתודוכסי המנוהל ע”י הרבנות הראשית לישראל המעניקה תוקף לנישואים אלו והכרה מצד הממסד.
אבל, כמו כל דבר בחיים "לא הכל שחור או לבן”: אם אתם מאותם הזוגות שלא מתחברים לטקס זה ולסממניו, ורוצים ללכת בדרך שונה מהמקובל ולהתחתן קצת אחרת, הגעתם למקום הנכון.
ואתם לא לבד בעניין, כ- 7,000 זוגות בשנה מעדיפים טקס נישואים אלטרנטיבי על פני נישואים לפי המסורת. מדוע?


להתחתן אחרת זהו הפתרון לזוגות שטוענים לכפייה דתית בנישואים ומתנגדים לממסד הרבני לזוגות שרחוקים מהדת ומנהלים אורח חיים חילוני ורוצים שחתונתם תשקף זאת לזוגות שנקראים "מנועי חיתון” היות והם לא משתייכים לאותה דת שזהו כלל בלתי יעבור עפ”י הרבנות, ולזוגות שנקראים "פסולי חיתון”, כמו למשל כהן שרוצה להינשא לגרושה או כהן לגיורת.
אז איך אפשר להתחתן? לרשותכם עומדות כמה אופציות:
הסכם נישואים מסמך משפטי מחייב ובעל תוקף, שבו אתם, בני הזוג, מתחייביםומצהירים על סוג ואופי הקשר ביניכם. כך יוצרים בני הזוג מערכת של זכויות וחובות הדדיות האחד כלפי השני ונקבעים כללים שיונהגו ביניהם במקרה של פרידה. בני הזוג לא מוכרים כנשואים ע”י משרד הפנים אלא מוכרים כידועים בציבור ולכן במקרה של התערערות הקשר הרבנות אינה מעורבת. נישואים אלו ע”י הסכם מזכים את בני הזוג במספר הטבות שלהן זכאי זוג שנישא ע”י הרבנות אך לא בכולן.

חתונה רפורמית חתונה רפורמית נערכת על ידי התנועה הרפורמית או התנועה הקונסרבטיבית.
טקס החתונה הרפורמי, מתנהל על פי עקרונות היהדות המתקדמת והוא טקס מסורתי, שקיימים בו, בדרך כלל, כל המרכיבים הדרושים על מנת שהחתונה שלכם תהיה הלכתית על כל מנהגיה.
בטקס הרפורמי מודגש השוויון המוחלט בין בני הזוג: שוויון בין המינים הינו ערך יסוד בדרכה של היהדות המתקדמת. בטקס חתונה רפורמי שניכם שותפים בעיצוב הטקס ובהתנהלותו, לכן גם זוגות רבים המעדיפים להתחתן אחרת מתחברים אליו יותר כי הם מכתיבים את התהליך ונשבעים זה לזו בדרכם המיוחדת. טקס חתונה רפורמי הוא סמלי בעיקר מפני שאין לו תוקף בישראל, ומכך שבני הזוג לא מקבלים את ההטבות המגיעות לו כמו לאלו שנישאו כדת משה וישראל. הדרך היחידה לזכות בהכרת הממסד ובהטבות ולהיחשב לנשואים היא להינשא גם בנישואים אזרחיים, בנוסף לנישואים רפורמים.
חתונה אזרחית מעבר לים הטקס האזרחי שם דגש על הרישום של בני הזוג כנשואים וכולל גם צ’ופר- ירח דבש בחו”ל על הדרך. חתונה אזרחית היא בעצם הליך רישום פורמאלי המתקיים בהתאם לחוקי המדינה במסגרתה מתבצע הטקס.

המדינות הפופולריות ביותר אצל הזוגות הישראלים שמתחתנים מעבר לים הן קפריסין, מדינות מערב אירופה וארצות הברית. לאחר שהתחתנתם באופן זה תוכלו להירשם ברבנות כזוג נשוי. אבל אם חלילה תחליטו להיפרד ושניכם יהודים הממסד הרבני חייב להיות מעורב מאחר והוא המוסד היחיד המוסמך לגרש בין בני זוג ישראלים יהודים.

אז כך, או אחרת העיקר שמתחתנים והאהבה ביניכם תשכון לעולמים!
0 תגובות