"להתחתן בישראל"

325
טרנד שהופך פופולארי יותר ויותר בשנה-שנתיים האחרונות בקרב צעירים יהודיים ברחבי תבל...
"להתחתן בישראל"
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!
טרנד בקהילות היהודיות בעולם: להתחתן בישראל
 
טרנד שהופך פופולארי יותר ויותר בשנה-שנתיים האחרונות בקרב צעירים יהודיים ברחבי תבל הוא לערוך את טקס החתונה שלהם בישראל.
ההערכה היא כי במהלך השנה האחרונות נישאו בישראל למעלה מ-250 צעירות וצעירים יהודיים שאינם אזרחי מדינת ישראל. מדובר בעליה של כ-30% בהשוואה לתקופה המקבילה שנה קודם לכן וב-55% בהשוואה למצב לפני שנתיים.
גורמים המקורבים לענף יודעים לספר כי העובדה שחתונה בישראל היא בבחינת משימה לוגיסטית לא פשוטה (הטסת האורחים מכל רחבי תבל) אינה מרתיעה את המשפחות היהודיות, ולאו דווקא הדתיות שבהן, לקיים את מצוות הכנסת כלה בארץ הקודש.
המניע העיקרי, כך מסתבר, לפופולאריות של טקסי חתונה בישראל הוא הגורם האידיאולוגי והרוחני. לדברי הזוגות הבוחרים לקיים את החתונה בישראל, המעמד מקבל משמעות מיוחדת כאשר הוא מתקיים בארץ הקודש, ארץ ישראל.
ויש גם, כך מסתבר, את השיקול הכלכלי. מחירי מזון כשר גורמה בניו יורק או בלונדון, למשל, הם פי שניים או שלושה, מהמחירים בישראל. מחיריהן של אחדות מהמנות בחו"ל מתחילים ב-150 דולר לאורח. בישראל לעומת זאת מחיר האוכל הטוב סביר יותר ושאר הדברים הנחוצים לחתונה, כמו צלם, להקה או פרחים עולים גם הם הרבה פחות.
בניגוד אולי למה שניתן לחשוב, רוב רובן של החתונות המתקיימות הן מאוד מצומצמות מבחינת אורחים, ואין בהן את הפאר וההדר המקובלים בחתונות של צעירים ישראלים. רוב רובן של החתונות מתקיימות בירושלים, כמובן, באתרים בעלי אווירה מיוחדת.
שתי בעיות מרכזיות מלוות את הצעירות והצעירים היהודיים המבקשים להינשא בארץ. הראשונה: הסבך הבירוקרטי הנדרש לבצע את ההליך מול הרבנות. הרבנות בישראל, מערימה לא מעט קשיים ניהוליים בנושא ויש כבר בשטח "מאכרים" המתמחים להשיג את כל הרישיונות והאישורים הנדרשים לקיום החתונות.
בעיה שנייה: הקושי של השוק הישראלי לעמוד בהזמנות בטווחים ארוכים. רוב הצעירות והצעירים היהודיים מבקשים לשריין לעצמם אולמות-צלמים-תזמורת וכו', כחצי שנה מראש – ולעיתים גם יותר. מסתבר שרוב בעלי האולמות, כמו גם נותני השירותים השונים, מתקשים להתחייב לפרק זמן ארוך כזה.
0 תגובות