ליזי מזרחי עומדת ב"מבחן התוצאה"

477
מעצבת האופנה ליזי מזרחי מאמינה שאין כמו פרסום "מפה לאוזן", כאשר לקוחה אחת ממליצה לחברתה – ומכאן בדיוק נובעת הצלחתההערך. המוסף שלה היא הגיבוי לו היא זוכה מאימה, תופרת מקצועית ומיומנת, בעלת עבר...
ליזי מזרחי עומדת ב"מבחן התוצאה"
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!
ליזי מזרחי עומדת ב"מבחן התוצאה"

מעצבת האופנה ליזי מזרחי מאמינה שאין כמו פרסום "מפה לאוזן", כאשר לקוחה אחת ממליצה לחברתה – ומכאן בדיוק נובעת הצלחתה. הערך המוסף שלה היא הגיבוי לו היא זוכה מאימה, תופרת מקצועית ומיומנת, בעלת עבר עשיר בתחום ,שירות מסור, אמינות ומחירים ריאליים, הם רק התוספת.

עיניה של ליזי מזרחי בורקות וחיוך רחב מתפשט על פניה, בעת שהיא  מלווה אל מחוץ לסלון הכלות שלה – הנושא את השם "אופל" -  שתי צעירות נאות, תושבות העיר בת-ים. אחת הצעירות, אשר נישאה כמה ימים קודם לכן, באה להחזיר את שמלת הכלה שעיצבה עבורה ליזי. היא הביאה עימה גם את חברתה הטובה, אשר עומדת להינשא בקיץ הקרוב. החברה, כך מסתבר, התלהבה מאוד משמלת הכלה והחליטה שאת שמלת הכלה שלה תתפור עבורה ליזי.
"זה הסיפוק האמיתי שלי בעבודה. זה השכר האמיתי שלי כמעצבת אופנה", אומרת ליזי מזרחי, " בשביל רגע כזה שווה את כל הטרחה וכל העבודה הקשה שאני משקיעה. באה בחורה צעירה שאינה מכירה אותי בכלל, ובוחרת דווקא בי לעצב עבורה את שמלת הכלה, על סמך מה שאני מכנה 'מבחן התוצאה' – עבודה שעשיתי. מה יכול להיות מחמיא יותר מזה"?
"טוב שם טוב משמן טוב", אומרת הקלישאה המוכרת, וליזי מזרחי, 30, הצליחה ליצור לעצמה בשנים שהיא עושה בענף שם טוב. עובדה: סלון הכלות שלה, הממוקם ברחוב ירושלים 22 בבת-ים, הפך מוקד עליה לרגל למאות צעירות מהאזור, העומדות להינשא ומחפשות לעצמן את שמלת הכלה - ולעיתים גם שתיים. "לא שאני נגד פרסום ויחסי ציבור", אומרת ליזי מזרחי, "אבל אני מאמינה הרבה יותר בפרסום מפה לאוזן. זה הרבה יותר אמיתי. כאשר האחת ממליצה עלי בפני השנייה, או כשהאחת מתלהבת מדגם שלי שראתה על חברתה, זה יחסי הציבור הטובים ביותר. שמלות הכלה שלי מדברות בעדי".
ואכן, קולקציית שמלות הכלה והערב של ליזי מזרחי (המתחדשות בכל מספר שבועות) הן בהחלט משהו שכדאי לדבר עליה. ניכר בעבודות השונות המוצגות לראווה בסלון, כי הושקעה בהן הרבה עבודה, אך בעיקר "הרבה לב", כפי שמגדירה זאת ליזי מזרחי. מה שמאפיין את השמלות, בגדי הגוף, המחוכים והחצאיות, הוא סגנון צעיר ועכשווי - קו תוסס, רענן, מאוד סקסי, אך לא פרובוקטיבי. "היצירות", בעבודת גימור מוקפדת ביותר, עשויות מבדים איכותיים – תחרות, משי, אורגנזות ושיפונים. לכך יש להוסיף, כמובן, גם את התוספות האטרקטיביות (חרוזים, קריסטלים, פנינים וכו') שהיא מעניקה לכל שמלה.
באפשרותה של הלקוחה לבחור לעצמה את אחת השמלות מתוך הקולקציה, או להעדיף עיצוב שמלה בהתאמה אישית. בכל מקרה, באפשרותה של הלקוחה לחזור שוב ושוב ושוב למדוד ולהתאים לעצמה את הבגד, כך שביום החתונה היא תוכל להתנהל בו בנוחיות מרבית.


עשיתי את שלי

לא רבים אולי יודעים, אבל את התשוקה והמיומנות לעיצוב ולתפירת בגדים ספגה ליזי – "ועדיין סופגת כמעט בכל יום", כפי שהיא מגלה -  
בבית ההורים. אימה, תופרת מקצועית ומיומנת, היא זו שלימדה אותה את רזי המקצוע והיא גם זו שעוזרת-תומכת ומייעצת לה גם כיום. "הייתי יושבת לידה שעות על גבי שעות, ועוקבת אחר מעשיה", היא מספרת, "כשבגרתי, התחלתי לעזור לה ומהר מאוד התחום הזה כבש אותי לחלוטין. יש בעשייה הזו שילוב נדיר של יצירה ומיומנות טכנית, שמעורר ומפרה אותי בכל פעם מחדש".

"היא לא רק המורה שלי בתחום הזה, היא גם הגב המקצועי שלי כיום", מעידה ליזי בגלוי לב, "מעבר לכך שהיא המבקרת הכי חריפה שלי, היא גם זו שמיישמת הלכה למעשה את הרעיונות העיצוביים שלי. בנוסף לכך, כאשר אני נתקלת בבעיה כלשהי – ובעבודה כמו זו שלי תמיד מתעוררות בעיות -  אני יודעת שלא רק שתהיה לי אוזן קשבת, אלא גם יהיה מישהו שידע לפתור לי את הדבר על הצד הטוב ביותר. מבחינתי, אימא היא בלי ספק הערך המוסף הכי חשוב שלי מבחינה עסקית".

אין ספק שהגיבוי המקצועי לו זוכה ליזי מזרחי מאדם בעל עבר מקצועי כל כך עשיר, מוסיף לה הרבה נקודות זכות. זו גם הסיבה שהיא יכולה להתפנות ולעסוק במה שהיא הכי אוהבת – עיצוב. זו גם הסיבה שהיא יכולה להקדיש כל כך הרבה תשומת לב לכל לקוחה ולקוחה.

אבל לא רק. העובדה שיש מאחריה "גב" מקצועי ומיומן, בעל ניסיון עשיר, מאפשרת לה לקבל עבודות בטווחי זמנים קצרים – וגם לעמוד בהם. "האמינות היא ערך עליון בעבודה שלי", אומרת ליזי מזרחי, "כשאני מתחייבת על משהו -  בין אם זה סוג של בד, או תוספת מיוחדת לשמלה, או מועד בו השמלה תהיה גמורה – אני עושה הכל כדי לעמוד בכך. אני מאותן אלה המאמינה שזה המינימום שמגיע ללקוח".

וכשליזי מזרחי מדברת על אמינות, היא מתכוונת גם לצד הכספי.    
למידע נוסף על 
שמלות כלה ליחצו      

"אני בהחלט מעריכה את העבודה שאני משקיעה, וכמו כל בעל עסק, גם אני חייבת להתחשב במאזנים הכספיים, אבל אני בהחלט סבורה שצריך להכניס לפרופורציות את המחירים בענף", היא אומרת נחרצות, "אני לא אומרת שאני זולה, אבל המחירים שאני גובה על השמלות שאני מעצבת הן ריאליות ביותר. אני לא רוצה שמישהי תצא מכאן עם תחושה שאולי עיצבתי לה שמלת כלה יפה, אבל קרעתי אותה במחיר. אני רוצה שהיא תצא מכאן בתחושה שעיצבתי לה את השמלה היפה ביותר, שהייתי הוגנת כלפיה והחשוב אולי יותר מכל – שהיא תספר על כך לחברות שלה. ואם אחת החברות תתרשם ותבחר בי להיות מעצבת שמלת הכלה שלה – עשיתי את שלי וקיבלתי את שכרי המלא".

 

0 תגובות