עיצוב חינות

501
הטקס המסמל את המעבר מהחיים לבד לחיים בזוגיות, ונחגג בעבר אצל עדות המזרח הופך ליותר פופולארי בשנים האחרונות גם בקרב עדות אשכנז. כמו כל אירוע חשוב ומשמח, נרצה שגם טקס החינה יהיה מיוחד ומושקע וישאיר רושם טוב על האורחים.
עיצוב חינות
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!

עיצוב חינות

טקס החינה צובר בשנים האחרונות תאוצה רבה. הטקס המסמל את המעבר מהחיים לבד לחיים בזוגיות, ונחגג בעבר אצל עדות המזרח הופך ליותר פופולארי בשנים האחרונות גם בקרב עדות אשכנז. כמו כל אירוע חשוב ומשמח, נרצה שגם טקס החינה יהיה מיוחד ומושקע וישאיר רושם טוב על האורחים.

לרוב כמות המשתתפים באירוע החינה קטן יותר מבחתונה מאחר והמשתתפים הם רק בני המשפחה והחברים הקרובים, אך לעיתים אנו נתקלים גם בחינות עם אורחים רבים
ובמסיבות חינה הנמשכות עד אור הבוקר ומיוחדות יותר אפילו מהחתונה עצמה.
אופן הביצוע של טקס החינה משתנה מעדה לעדה, אך המשותף לכלל טקסי החינה הוא מידת ההשקעה בו: בביגוד הצבעוני והמסורתי, מוסיקה מתאימה ומקפיצה, אוכל מיוחד ואותנטי וכמובן התפאורה.
אין ספק שהפרט הכי חשוב והמשמעותי מבין טקסי החינה הוא עיצוב חינות.
עיצוב חינות הוא לא פחות חשוב מטקס החינה עצמו, כיוון שהעיצוב הוא חלק בלתי נפרד מהטקס ומוסיף לאווירה את הצבעוניות והחן המאפיינים אותו.
כשאנו אומרים עיצוב חינות אנו מתכוונים לעיצוב תפאורה מתאימה לאווירה, עיצוב שולחנות, תלבושות מיוחדות ומעוצבות, אפריון מלכותי, תוספות ריהוט כמו פינות ישיבה מיוחדות, קישוטים באולם ועוד.
קיימים מספר סגנונות לעיצוב חינות, כאשר מפיקת חינה יכולה לייעץ לזוג ולהתאים לו את הסגנון הרצוי לפי העדה והמסורת.
ניקח לדוגמא עיצוב חינה הודית – לרוב יכלול סלסילות עם פרחים ונרות בכל מקום.
עיצוב לחינה מרוקאית – אוהל מרוקאי מסורתי כולל הבדים הצבעוניים והכרכרה המיוחדת לבני הזוג.
צבע הארגמן הלבן והזהב בולטים במיוחד בעיצוב חינות. הסיבה לכך היא מה שצבעים אלו מסמלים: הארגמן והזהב מסמלים את העושר והשפע, והלבן – את הטוהר המאפיין התחלה חדשה כיאה לזוג החדש והטרי.
בעיצוב חינות כדאי לזכור שלא מומלץ לטרוח במיוחד בעיצוב מרכזי השולחן.
היות והערב יהיה גדוש בצבעים, תכנים וריחות, לרוב האורחים לא כל כך משנה מה יונח במרכז השולחן, להבדיל למשל מהחתונה.
תלבושות חינה מאופיינות בצבעוניות בולטת ובחגיגה לעיניים: בדי הקטיפה, סאטן ומשי, בחוטים רקומים בכסף וזהב, כפתנים, תרבושים (מגבעות), צעיפים מיוחדים ואביזרים מיוחדים המקנים לאירוע רוב פאר והדר.
כאמור, מפיקת חינה או מארגנת חינות יכולה לעזור רבות בתכנון ועיצוב האירוע, היות וזהו מקצועה ועיקר נסיונה הוא בעיצוב מיוחד לחינות.
רשימה של העוסקות במלאכת עיצוב חינות תמצאו כאן בקלות ובמהירות בפורטל הגדול
בישראל : חתן כלה.
 
עיצוב חינות זהו תחום מאוד יחודי ודורש ניסיון רב עם קבלות כלומר חשוב לראות עבודות קודמות.
עיצוב חינות חייב להיות על פי המסורת רבת השנים.
תלבושות לזוג, תלבושות לאורחים, עיצוב המקום קבלת הזוג ובכלל כל הטקס מחייב ניסיון מוכח, יש מפיקי חינות רבים אך חשוב להכנס ולראות עבודות דוגמאות ועוד.. 

0 תגובות