עיצוב שמלות חינה

741
טקס החינה צובר בשנים האחרונות תאוצה רבה ונחגג אצל מרבית הזוגות טרם חתונתם. הטקס המסורתי שמסמל את המעבר מהחיים לבד לחיים בזוגיות, נחגג בעבר אצל עדות המזרח, והופך ליותר פופולארי לאחרונה גם בקרב עדות אשכנז.
עיצוב שמלות חינה
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!

עיצוב שמלות חינה

טקס החינה צובר בשנים האחרונות תאוצה רבה ונחגג אצל מרבית הזוגות טרם חתונתם. הטקס המסורתי שמסמל את המעבר מהחיים לבד לחיים בזוגיות, נחגג בעבר אצל עדות המזרח, והופך ליותר פופולארי לאחרונה גם בקרב עדות אשכנז.
אופי הטקס המסורתי תלוי בעדה אליה משתייכים בני הזוג, אך מספר דברים משותפים אנו נמצא בכל הטקסים והם: מוסיקה משמחת, אוכל אותנטי ומיוחד וכמובן ביגוד מסורתי, צבעוני ומושקע במיוחד.
החלק של הביגוד המסורתי הוא בדרך כלל העיקר בכל טקס חינה. רוב האורחים ובראשם החתן והכלה לובשים בגדים מיוחדים המזוהים עם טקס החינה, דבר שתורם לאחדות, לצבעוניות עליזה ולשמחה מיוחדת במינה.
עיצוב שמלות חינה הוא תחום שהולך ומשגשג בעקבות הביקוש הרב.
כיום ישנם בעלי מקצוע רבים – מעצבי אופנה שעיקר התמחותם הוא עיצוב שמלות חינה.
שמלות חינה ובגדי חינה לרוב תפורים מבדי קטיפה, סאטן ומשי, ומעוטרים בחוטים רקומים בכסף וזהב בדוגמאות שונות ומרהיבות.
עיצוב שמלות חינה כולל לא רק את הביגוד לחתן ושמלות החינה לכלה אלא גם את הביגוד המיוחד לאורחים, וכולל גם את האבזור המשלים לכך כמו מגבעות מיוחדות ומסורתיות, קישוטים לראש הכלה, צעיפים ושלל אביזרים נוספים המשלימים את המראה הכולל ומקנים מראה של בגדי מלכות ממש.
בעבר היה נהוג להעביר את שמלות החינה הפשוטות מדור לדור, אך כיום המגמה היא לפנות לעוסקים בעיצוב שמלות חינה כדי להיראות ולהרגיש כמו מלכים ליום אחד בשמלות מעוצבות ברמה גבוהה ובהשקעה הניכרת היטב לעין.
העוסקים בעיצוב שמלות חינה מתאימים לחתן והכלה תלבושות מתאימות מבחינת הצבעים והעיצוב וכך זוכים החתן והכלה להופיע בבגדים מיוחדים שגם יוצרים הרמוניה מיוחדת ביניהם ומשלימים האחד את השני.
הצבעים הבולטים בעיצוב שמלות חינה הם: לבן, זהב, ארגמן, טורקיז ואדום.
שלל הגזרות של השמלות מאופיינים בעיצובים קלאסיים- מסורתיים לצד אלמנטים עיצוביים מודרניים הן בתפירה והן באפליקציות על פני שמלות החינה עצמן.
השמלות המעוצבות ובכלל כל בגדי החינה מצטלמים היטב ונשמרים למזכרת מאירוע מיוחד במינו. יש זוגות שטוענים כי שמחת החינה שלהם הייתה כה מיוחדת אפילו מהחתונה עצמה וזאת הודות לביגוד המיוחד שבני הזוג לבשו ואפילו האורחים שלוקחים חלק בכך ונהנים מכל רגע מה"תלבושת האחידה".
דוגמאות לעוסקות בעיצוב שמלות חינה הן:

"מלי פטיטו"- בעלת חברת ההפקות "מרקש" היא מעצבת אופנה ומעצבת שמלות חינה במקצועה, בוגרת "שנקר". עיצוב שמלות חינה נעשה ע"י פטיטו ובתה בעיצובים מסורתיים אך עם נגיעות מודרניות חדשניות.
הן מעצבות גם תכשיטים לשמלות חינה ולכן העיצובים שלהן אותנטיים וייחודיים.
בנוסף, החברה שבבעלותה מציעה מבחר אהלים, כרכרות, פינות ישיבה, עיצוב האירוע,
ותלבושות לקהל.

"שריתה סולטנה"- מהמובילות בתחום החינות והאירועים בישראל, שהפיקה אלפי טקסי חינה מהמפוארות ביותר שנראו בארץ.
שריתה סולטנה מארגנת לא רק את האירוע עד לפרטיו הקטנים ביותר אלא גם מספקת שמלות חינה מעוצבות לבני הזוג ולאורחים בסגנון מיוחד ומרשים.

עוד עוסקים במלאכת עיצוב שמלות חינה תמצאו בפורטל חתן כלה- הפורטל המוביל בישראל לחתונות ואירועים.

 

 

0 תגובות