מדברים מין: 7 בעיות נפוצות של זוגות נשואים ואיך לפתור אותן

441
פתרונות יצירתיים שיעזרו לכם להתגבר על כל אחת מ-7 הבעיות הנפוצות שזוגות נשואים מתמודדים איתן.
מדברים מין: 7 בעיות נפוצות של זוגות נשואים ואיך לפתור אותן
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!

זוגות נשואים רבים חווים קשיים בכל הנוגע לחיי המין שלהם וככל שמזניחים את הבעיות האלו הן הולכות וגוברות, כי זה פשוט לא מסוג הדברים שעוברים מעצמם. אבל אנחנו כאן לא כדי לבאס אלא כדי לעזור לכם, אז קבלו את הפתרונות לשבע מהבעיות הנפוצות ביותר שזוגות נשואים עלולים לחוות במהלך חייהם.

נרצה או לא נרצה, הרבה דברים נקבעים בין הסדינים. סקסולוגים, פסיכולוגים ומחקרים רבים כבר קבעו שיחסי מין טובים, מספקים ומהנים הם ערובה לזוגיות מוצלחת. קל לדבר, קצת קשה יותר לבצע, אבל בהחלט אפשרי!

#1 ילדים זה שמחה?

ילדים בהחלט מכניסים שמחה ואושר הביתה, אך יכולים להביא לדעיכה ומרמור בכל הנוגע לאינטימיות ולחיי המין של בני הזוג – אתם עייפים, יש אינסוף מטלות והלו"ז שלכם נגמר בשעה 21:00 בערב, במקרה הטוב, וממש אין לכם כוח להיכנס עכשיו למוד של סקס. אז מה עושים? מחכים מעכשיו שהם יתגייסו ויהיה בית ריק כדי שתוכלו לחזור להשתולל? ממש לא!

השלב הראשון הוא להיכנס למצב רוח של סקס על ידי תכנון מראש והכנסה של העניין ללו"ז שלכם. כן כן, מה ששמעתם. זה אולי נשמע לכם מגוחך עכשיו אבל אם תחשבו על זה, כשרק התחלתם לצאת אתם עשיתם בדיוק אותו הדבר. התכוננתם לזה שתגיעו למיטה, חשבתם על זה לפני ונערכתם בהתאם. זה שאתם נשואים לא אומר שאתם לא יכולים לעשות את זה שוב.

הדבר השני שעליכם לעשות כשאתם נכנסים למיטה הוא להפוך את חדר השינה לאיזור נקי מתינוקות ומילדים. אין דבר שהורס יותר מצב רוח לסקס מאשר צעצוע שיתחיל פתאום לנגן כי תדרכו עליו בטעות.

#2 ואם ביום שלישי לא בא לי?

יש מצבים שבהם הגבר מבקש לקיים יחסי מין, אבל לבת הזוג לא כל כך מתחשק. לעיתים המצב הפוך – האישה היא זו ש"בא לה", אבל הגבר "לא בעניין". "לא בא לי" ו"אני לא בעניין" הן כמובן תגובות שכיחות ביותר בקרב בני זוג. תגובה ישירה, בלי להסביר ומבלי לנמק עלולה ליצור בקרב בני הזוג תחושה שהם אינם רצויים עוד, שבן או בת הזוג אינה חושקת בהם שוב ושאולי (אם הדבר חוזר על עצמו כמה וכמה פעמים) שהיא או הוא כבר הגיעו לסיפוק מיני במקום אחר.

"לא בא לי" היא אמירה שיכולה להתקבל על הדעת, אבל בתנאי שנלווה אליה הסבר. וחשוב יותר מכך – כשנלווית אליה הבעת אהבה, אכפתיות ואינטימיות, כי לרוב זה הרבה יותר משמעותי מהאקט עצמו.

#3 משעמם לי

כן, אתם יחד לא מעט זמן, אתם יודעים לחזות את ההתנהגויות והתגובות האחד של השנייה והכול כבר די צפוי. אותו הסיפור כמובן לגבי הסקס שלכם – התרגלתם כבר לרוטינה ושגרה צפויה מסוימת. יש אומנם משהו נוח בשגרת סקס, אבל עם הזמן היא יכולה לגרום לשעמום ואף לתסכול. אז איך פותרים את זה?

כדי לשבור את השגרה ואת השעמום בחדר המיטות נסו לגוון בתנוחות ולשפר את היכולות שלכם, או ספרו לבן או בת הזוג על משהו חדש שהייתם רוצים לנסות במיטה כדי לעורר את העניינים.

כמו כן, שנו את הדרך שבה אתם עושים סקס. אם אתם בדרך כלל שקטים, נסו להעיר את השכנים לשם שינוי. אם אתם קולניים מאוד, נסו להיות שקטים, ואם אתם אוהבים לעשות את זה לאט ובזהירות, הגבירו את הקצב!

#4 כמה אפשר להיות בפלאפון?

לפטופים, טאבלטים וסמארטפונים מצאו את דרכם לחדרי השינה שלנו במהירות. זוגות רבים מבלים את החלק האחרון של יומם בבהייה במסכים במקום להיות זה עם זהיה. אם אתם עסוקים בקריאת סטטוסים וחדשות או העלאת פוסטים לפייסבוק במקום להיות קשובים לבן או בת הזוג, אתם משדרים להם שהמדיה החברתית, החדשות או כל אתר אחר שאתם גולשים בו מעניין אתכם יותר מהם.

דיברנו על להפוך את חדר השינה לאזור נקי מילדים ותינוקות? דבר לא חשוב פחות הוא להוציא משם את כל המכשירים הטכנולוגיים והסלולריים. זה לא רק ישפר לכם את הזוגיות וחיי המין אלא גם תוכלו לישון הרבה יותר טוב, וזה רופאים אמרו, לא אנחנו.

#5 העייפות הרגה את החתול

עייפות יתר היא אחת התלונות המרכזיות של זוגות עסוקים כיום וכמובן בין התירוצים הראשונים של למה לא לעשות סקס. כדי להילחם בזה כמו שצריך, אתם צריכים להיכנס בריטואל מטלות הערב בכל הכוח יחד, ממש כמו צוות קומנדו. חלקו ביניכם את המטלות - למשל אחד שוטף כלים או מבשל והשני מרדים את הילדים. כך תוכלו להיכנס למיטה כמה שיותר מהר ויישאר לכם מספיק זמן אינטימי אחד עם השני, וגם תראו לבן או בת הזוג שאתם חולקים את הנטל יחדיו.

#6 מה, באמת בא לך שוב?

ליבידו - פרויד דיבר על זה כבר לפני מאה שנה. כל אדם נולד ורוכש עם הזמן דחף מיני שונה וכשאתם נמצאים בזוגיות ארוכה אפשר להבחין בכך בקלות, וזה תקין לגמרי. הבעיות מתחילות כשאתם לא מצליחים לקבל את השוני הזה ומבקרים את בן או בת הזוג על כך.

אם אתם בעלי דחף מיני גבוה ובת הזוג בעלת דחף מיני נמוך, אל תתבכיינו כשאתם לא "מקבלים", אל תעירו לה על זה וחס וחלילה אל תאיימו שתלכו לקבל את זה במקום אחר. אם הדחף המיני שלכם ממש גבוה, קצת "זמן לבד" יוכל לעזור לכם לשחרר לחץ.

אם אתן בעלות דחף מיני נמוך ובן הזוג הוא בדיוק ההפך, הכירו בכך שהצרכים שלו שונים והם לגיטימיים לגמרי, כפי שמין הוא דבר חשוב ולגיטימי כדי לקיים קשר חזק ויציב. בשני המקרים, המפתח הוא איזון – למדו למצוא את דרך האמצע שתספק את הצד בעל הדחף הגבוה יותר ולא תרגיש ככפייה לצד עם הדחף הנמוך יותר.

#7 תגיד את האמת – השמנתי, נכון?

הגוף שלנו משתנה עם השנים וזו עובדה שצריך להכיר בה. נשים נכנסות להריון ויולדות, אנחנו מזדקנים, העור כבר לא חלק כמו פעם והשיער מתדלדל. יתרה מזאת, בעיות בריאותיות ומתח נפשי גורמים לשינויים פיזיים בגוף. כלל השינויים האלו גורמים לעיתים לדימוי גוף שלילי ולחוסר רצון לעשות סקס, כי אנחנו רק רוצים לכסות את חלקי הגוף שאנחנו לא מרוצים מהם.

כדי לשפר את דימוי הגוף ולהפוך אותו לחיובי שוב, עליכם לסגל לעצמכם אורח חיים בריא משותף. התחילו לעשות כושר יחד, אכלו מזון בריא אבל אל תשכחו לעשות מדי פעם ארוחות צ'יטינג בצוותא. וחשוב לא פחות – הקפידו להחמיא זה לזה על המראה וציינו בפני בן או בת הזוג כמה אתם חושקים בהם. זה עושה פלאים.

אנחנו בטוחים שהצלחתם להזדהות עם חלק מהבעיות הזוגיות הנפוצות שמתוארות כאן, כי הן נורמליות לגמרי בכל קשר זוגי ארוך. ואם אחד או יותר מהפתרונות שהצענו הצליח לעזור לכם לשפר את היחסים בחדר המיטות ובכלל, כבר עשינו את שלנו בעולם.

0 תגובות