מה שבטוח

285
אין זוג אחד שבשבועות הקודמים ליום החתונה שאינו מעיד על תחושה של חוסר מנוחה, על לחץ וכמובן על פרפרים בבטן. התחושות הנ"ל אינן נעלמות גם כאשר על פניו הכל כבר מוכן לקראת האירוע - נחתם הסכם עם האולם...
מה שבטוח
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!

אין זוג אחד שבשבועות הקודמים ליום החתונה שאינו מעיד על תחושה של חוסר מנוחה, על לחץ וכמובן על פרפרים בבטן.

התחושות הנ"ל אינן נעלמות גם כאשר על פניו הכל כבר מוכן לקראת האירוע - נחתם הסכם עם האולם, סוכמו העניינים עם הספקים השונים (קייטרינג, די ג'י, צלם וכו'), נשלחו ההזמנות ואפילו נבחרה ה שמלת כלה לבנה.

ובכל זאת – הפרפרים בבטן אינם נרגעים. הלחץ אינו מרפה ותחושת חוסר המנוחה ממשיכה ללוות את החתן והכלה העתידיים על כל צעד וצעד שהם עושים. החשש שמשהו עלו להשתבש ביום החשוב ביותר בחייהם, מלווה את בני הזוג לכל אורך שעות היום והלילה, בימים שלפני החתונה. שום דבר לא עוזר. גם אם על פניו הדברים ברורים, סגורים וחתומים, החשש שמא משהו בלתי צפו יקרה ישבש (במקרה הטוב...), או (במקרה הגרוע הרבה יותר...) יביא לידי ביטול את החתונה לה ציפו בכיליון עיניים, שריר וקיים.

האמת היא שניתן להבין היטב את תחושת חוסר המנוחה המלווה בני זוג ערב חתונתם. סיפורים על חתונות שהשתבשו או בוטלו (מסיבות כאלה ואחרות) ועל תביעות של בני זוג נגד ספקים, הפכו חלק בלתי נפרד מנוף החתונות בישראל בשנים האחרונות. וכן, מפעם לפעם צצים גם סיפורים (ותביעות) על אחד מבני הזוג ש"הבריז" ברגע האחרון.
הדוגמא אולי הבולטת ביותר הוא המקרה של גן האירועים "גן אורנים". כזכור, לפני כשנה ומחצה, ברח לחו"ל הבעלים של גן האירועים כ/שהוא מותיר אחריו חובות של מיליוני שקלים. הנפגעים העיקריים עקב פשיטת הרגל של "גן אורנים", היו זוגות ששילמו מקדמות עבור האירוע וזוגות שאמורים היו להתחתן ימים ספורים לאחר פשיטת הרגל.
לא מעט זוגות שילמו 100% מהחתונה ונאלצו להתחנן לחסדי מקומות אחרים שיבואו לקראתם במחירים סבירים ויש כאלו שאף לא יכלו להרשות לעצמם לשלם למקום חדש ולספקים.
אך לא רק. יש מקרים (והם לא מעטים, למען האמת) בהם בני הזוג נאלצים לבטל אתך חתונתם. דוגמאות לא חסרות: פרוץ מלחמה או אירוע ביטחוני, מזג אוויר סוער, הפסקת חשמל טוטאלית, מחלת אחד מבני הזוג העומדים להינשא, מחלת או מות אחד מבני המשפחה הקרובים וכו' וכו'.
לפני כשנה לערך חברת "הראל ביטוח" המשיקה פוליסה ראשונה מסוגה בישראל לביטוח אירועי חתונה - בדומה לפוליסות ביטוח אירועי חתונות הקיימות בחו”ל. הפוליסה משתרעת על ארבעה מסלולי כיסוי שונים - בהתאם להיקף ההשקעה באירוע.
 
ביטוח אירועי חתונה מיועד לזוגות עצמם ומעניק לראשונה מענה ביטוחי לאירועים בהם מרבית הכספים הוצאו מראש או קיימת התחייבות לגבי הוצאתם, למרות שהאירוע לא יצא לפועל כמתוכנן.
הפוליסה מעניקה כיסוי לאירוע במקרה של ביטולו עקב כוח עליון, מזג אוויר או אירוע טרגי כגון מוות של קרוב משפחה מדרגה ראשונה. עלות הפוליסה מסתכמת באלפי שקלים בהתאם לחבילת הכיסוי הנבחרת. הפוליסה מבטיחה החזר הוצאות האירוע למבוטחים, ובתוך כך עלות האולם, בגדי החתן והכלה, דקורציה ופרחים, עלות הדי.ג'יי, צוות הצילום, וכן הוצאות נלוות נוספות אשר לא כלולות במסגרת ההתקשרות עם אולם האירועים.
כמו כן, הפוליסה מכסה סיכונים נוספים העלולים להתרחש לפני ובזמן האירוע כגון: גניבה של כספי המתנות והטבעות של הזוג הנישא, נזקים העלולים להיגרם לצד שלישי וכן ביטוח תאונות אישיות של בני הזוג.

0 תגובות