עשה לך רב

435

בדרך אל החופה יש לסגור, כמובן, את נושא הרב מה האופציות הקיימות? מה גובה התשר שיש להעניק?

עשה לך רב
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!בדרך אל החופה יש לסגור, כמובן, את נושא הרב, במיוחד כשמדובר בחודשי הקיץ (בעיקר אמורים הדברים בשבועות שלפני ל"ג בעומר), כשגל החתונות מגיע לשיאו.

מה האופציות הקיימות? מה גובה התשר שיש להעניק?


רוב רובם של הזוגות הנשאים, מעדיפים שאת חתונתם ינהל רב מטעם הרבנות הראשית. הדבר נעשה ברוב המקרים כבר במהלך הרישום ברבנות. רובם הגדול של הרבנים מנוסים במצוות הכנסת כלה, והם יעשו את מלאכתם על הצד הטוב ביותר. התשר שמקובל להעניק לרב כזה ( זו לא חובה, הרב מקבל על משימתו שכר מהרבנות!) נע בין 500 ל-1500 שקל.

אגב, זכותכם המלאה היא לקבל רשימת המלצות על רבנים ואין כל מניעה לפגישות מוקדמות איתם, על מנת לבחון את מידת התאמתם לאופי האירוע שאתם מתכננים. בנוסף, אל תהססו לקבל רשימת המלצות על רבנים מצד חברים וקרובי משפחה.
לא כולם, כמובן, מוכנים להסתפק ברב "ממונה", ויש כאלה המעדיפים שמי שינווט את האירוע החשוב ביותר בחייהם יהיה רב אותו הם מכירים (מבית הכנסת השכונתי, לדוגמא), או כזה שאותו הם מוקירים. אין מניעה מלפנות אישית לאחד מהרבנים ולבקש לערוך את טקס הנישואין.

"הכנסת כלה" הינה מצווה שאף רב – אלא אם הוא עסוק בדיוק באותו ערב – יסרב לה. ההפך הוא הנכון: לכבוד יחשב לו הדבר. הענקת תשר בסיטואציה כזו היא, כמובן, מחויבת המציאות (ממוצע של 2,000 ₪) ולו בשל הפניה האישית שלכם.
קיימת אופציה נוספת והיא פניה למה שמכונה "צהר רבנים". מדובר בשירות התנדבותי של רבניםלביצוע חופות בחתונות – חינם אין כסף.
 

0 תגובות