רגע לפני שהתחייבת

204
בואו נהיה כנים, עם יד על הלב, הרגע אליו מחכות בקוצר רוח חברותיה של הכלה, יותר מלראות את שמלת הכלה גמורה, יותר מלהתעדכן באיפור הסופי, זאת מסיבת הרווקות שלה...
רגע לפני שהתחייבת
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!
רגע לפני שהתחייבת
אורנה אוחיון


בואו נהיה כנים, עם יד על הלב, הרגע אליו מחכות בקוצר רוח חברותיה של הכלה, יותר מלראות את שמלת הכלה גמורה, יותר מלהתעדכן באיפור הסופי, זאת מסיבת הרווקות שלה. מאות אלפי סידורים וארגונים, עשרות מבצעים ומוציאי לאור ורשימת קניות גדולה אחת.

עוד מהיום בו היא הכריזה על נישואיה עם טבעת נוצצת לאישור הממצאים, המוח החרוץ שלכן התחיל לעבוד שעות נוספות. ההתרגשות שהציפה אתכן הייתה הרבה מעבר להכרזת קום המשפחה של חברתנו, אלא יותר הכרזת יום העצמאות שלכן להתחיל את "הקרחנה", מעין O.K סמוי לתחילת המבצע.
תמיד תהיה בראש העניינים "הבסט פרינד" של הכלה, אשר תיקח על עצמה את רוב הסידורים ותפקד על חלוקת תפקידים לכל מי שחפצה לקחת חלק בעניין (או יותר נכון לכל בנות הרשימה שהסכימה ברוב טובה להעביר בסלקציה).כל נושא המסיבה ישמר בסליק אישי וחתום בפיהן של כל המשתתפות והנושא יהפוך לטבו עד לאותם רגעי ההנאה הצרופה, אותה יעניקו לכלה רגע לפני שתאמר I DO.
מסיבת הרווקות (יש כמובן גם מסיבת רווקים, אבל זה לא מענייננו, יותר דאגה של הכלה, בואו נגיד את זה ככה) תפסה תאוצה ותהודה בקרב בנות ישראל החסודות ולא תקום ולא תהיה חתונה ללא מסיבת רווקות – ההזדמנות האחרונה של הכלה להיות מנוטרלת כבלים ומוסכמות חברתיות ולנהוג כפרט בודד ומאושר בעולם ממנו היא נפרדת לצמיתות. נכון, למה לעשות דרמה מכל דבר? אבל תכלס ברגע ששמת טבעת על אצבעך אז כל עניין המחויבות הוא יותר מנטאלי ולא חלילה שיש בזה משהו רע, פשוט השחרור המטאפיזי שהיה לך כרווקה תם ונשלם לו ועל כך מחויבות חברותייך בטקס פרידה רשמי.
תודה לאל רבות הן הדרכים לפרוק אותך מעולך ורבות הן החברות, שמכירות אותך כל כך טוב כדי לעשות זאת באופן המושלם עבורך.

חשוב מאוד, ואני פונה אליכן חברות יקרות לעשות התאמת ציפיות מוחלטת (בלי להתייעץ עם הכלה כמובן, אלא מעומק ההיכרות איתה) כדי שלא יהיו הפתעות או אי נעימויות שיביכו אותה ואתכן לאחר שהשקעתן כל כך בהפקת האירוע. אחד הדברים שיכולים להשבית שמחות באופן אכזרי זה חברות לא זורמות או שלא כיף או נעים לזרום לידן (במסיבת רווקות חובת הזרימה היא על כל משתתפת יהיה מה שיהיה!!) אז אחת כזאת יכולה להעכיר את האווירה ולהרים את טמפרטורת הדם שלכן לרמת רתיחה ומעלה.

לפעמים אין ברירה ומתוך נימוס וכבוד ראוי למתחתנת חייב להזמין כמה צנוניות, במקרה כזה מכינים תוכנית מגירה, שזה אומר מסיבת רווקות רגועה עד לשעה X והחל מהשעה הנקובה (לאחר שכביכול נגמרה מסיבת הרווקות) מתחילים אפטר פארטי מטורף, בלי להשמיט אף נושא שעלה על הפרק. במקרה כזה מתבטל צימר לסוף שבוע חנוק ונכנס לתוקף בית של אחת המתהוללות (מדובר כמובן מניסיון אישי והיה פשוט בן זורחת השמש)
משפתרנו את סוגיית המשתתפות נעבור לחלק האומנותי במסיבת הרווקות, לפניכן הבאתי מספר דרכים בהן ניתן להתפרק, ההיצע הוא עוד גדול וגודל מיום ליום, אבל הפורמט נשאר אותו פורמט, עט ודף, יצאנו לדרך..

שירותי בר אחיותיי או בר - לפני שהעזתן לקטול את זה בעיקום שפה נחרץ אני רוצה לעדכן ששירותי בר / בר או לחילופין מועדון הינו מקום התופס תאוצה בעולם מסיבות הרווקות, נכון, האסוציאציה הראשונה היא רעש וחוסר אינטימיות מוחלט, אבל מבירור קצר נוכחתי שקיימים לא מעט מקומות המקיימים ערבי נשים סולידיים או שיש בהם חדרי VIP במיוחד למטרות נעלות מהסוג הזה ובאווירת מוזיקה מחשמלת ואלכוהול מאלחש אפשר להעביר ערב עמוס צחוקים וחוויות טובות. את החלק האינטימי של המסיבה אפשר לערוך בחדר VIP בו יערך טקס חלוקת המתנות וכו וכו ואת שאר הערב (לאחר שסלינו על כתפינו, כלומר הראש מסודר) ניתן למזג עם שאר האוכלוסייה שקיימת במקום, במידה ולא סגרתן את כל המקום. אפשר ואף רצוי לסגור איזה סוויטה במלון סמוך, כדי לסיים את הערב בכיף ולזרום לבוקר של הנגאובר משותף, גם חוויה מצחיקה ומוסיפת עניין, תודו!!

סדנת צחוק - מי שלא התנסתה בסדנת צחוק הולכת לעבור חוויה מתקנת ולעבור אותה יחד עם חברות, שזה בכלל זיכרון מתוק שיהיה נצור איתכן לכל החיים. בדקות הראשונות הסיטואציה מאוד מגוחכת ולא ברור פשר הטמטום, אבל לאט לאט סגור ליבנו משתחרר (רצוי מאוד לשלב עם אלכוהול, מאוד) והחוויה הופכת ליותר ויותר נעימה ומצחיקה, פורצת מחסומים ויוצרת פתיחות מגניבה שסוחפת את כל המשתתפות. לערב רווקות כזה אין סלקציה ורשימת המוזמנות פתוחה לכולן, המלצה שלי היא לדאוג לנוכחות של כמה מבוגרות קרובות (הקרועות של המשפחה) זה יעצים את החוויה ויגלגל את הצחוק.

גרפולוג – לכל חובבי המיסטיקה וכל מי שאוהבת לשמוע על עצמה דברים בגוף שני, גרפולוג ייתן את המענה המתבקש ויעביר ערב רווקות שכולו רוחניות שאנטית. כדאי לסגור מקום ולארגן אווירה טובה שתיתן תחושה פתוחה וחיובית לכל המשתתפות (אחרי הכל אתן הולכות להיחשף פה..) רצוי שהמשתתפות יהיו קרובות פחות או יותר ולא ייווצרו מצבים לא נעימים. כל משתתפת מקבלת זמן קצוב מהגרפולוג, כותבת כמה משפטים וממטירה עליו שאלות וגולת הכותרת תהיה כמובן הכלה שתקבל את מלוא הזמן והבמה לגולל את כל מאווי ליבה בפני הגרפולוג הנחמד והסבלני (שמתוגמל יפה מאוד). הפתעת הערב יכולה להיות (איך לא חשבתן על זה) להביא איזה פתקון בכתב ידו של החתן לניתוח מעמיק וסוחף עבור הכלה.

יום פינוק – אם אתן באווירה מצומצמת והמשתתפות אינן רבות (מקסימום ארבע כולל הכלה) אפשר לסגור יום פינוק בספא, שכולל כמובן סאונה, ג'קוזי ומסאז' מפנק לכל משתתפת ולהוסיף עוד איזה טיפול נחמד לכלה, ארוחת צהריים, קפה ועוגה בהמשך, אלכוהול תמיד מתקבל בברכה. כרעיון לאחת מיני המתנות הרבות שתעניקו לה אפשר להתחיל בחלוק רקום בשמה ונעליים תואמות. יום רווקות כזה יעזור מאוד להפגת מתחיה של הכלה לפני החתונה...

חשפנים – בטח לא חשבתן שאשמיט את האפשרות החביבה הזאת. את החשפן הייתי שומרת כהפעלה נוספת שתגיע במהלך הערב כשכולן כבר מתודלקות והזרימה כולה חופשית, הפתיחות המתבקשת כבר תהיה בשלב הזה וכל שנותר לחשפן הוא לשעשע קבוצת בנות שמחות ועליזות. עניין החשפן יישאר בסוד כמוס מן הכלה עד לרגע החשיפה תרתי משמע.. לא כולן זורמות כידוע ולכן אם יש משתתפות מהסוג המתנגד והסולד מתועבה זו כדאי לשלוף את החשפן באפטר פארטי שתוכנן מראש בתוכנית המגירה ואז יהיה אף יותר נחמד להזמין שני חשפנים כדי להוסיף שמן למדורה : ) במסיבה הפרטית שלי היה חשפן או יותר נכון חברה שהתחפשה לחשפן וזה היה פשוט קטע גדול והורס שתיבל לא מעט את מסיבת הרווקות (אפשר לאמץ).

ונקנח, איך לא, במתנות..
ידוע שהפקה של מסיבת רווקות כולל הפעלות וכולל אוכל זה עסק לא פשוט בכלל, אבל אי אפשר בשום אופן לדלג על נושא המתנות. כדי לשבור מיתוסים, המתנות לא חייבות להיות יקרות מאוד ומחסירות פעימה, מספיק שיהיו הרבה מתנות קטנות, שילוו את הערב ואולי גם יתאימו להפעלות סביבו והכלה כבר תהיה רווית חוויות ואסירת תודות לערב בלתי נשכח, שדאגתן לערוך עבורה. אני לא אומרת להתקמצן אלא יותר לשים את הדגש איפה שחשוב.
*טיפ לכלה – נהוג ואף מתבקש ונחמד להביא שי צנוע ממך לכל משתתפת, למען השאר חותם ומזכרת ממסיבת הרווקות שלך. זה יכול להיות משהו סימבולי וקטן שיפתיע את חברותייך שעמלו כל כך ויעשה להן רק טוב.

בשום פנים ואופן אסור לכן לשכוח מצלמה!!
0 תגובות