מצויים במלתחה שני הסגנונות גם יחד, אולם ברור שאחד מהם דומיננטי יותר. לפיכך, בהתעלם במופגן ובמודע לחלוטין מדרישות המסורת  והעדות השונות, לחצו לקראת הכתבה שחתן כלה הכין עבורכם.

" />

שיקולים בבחירת חליפות חתן

269

שיקולים בבחירת חליפות חתן, את עולם המלבוש של הגבר ניתן לחלק ככלל לשני סוגים עיקריים: הלבוש הספורטיבי, והלבוש האלגנטי. ברור  שלרוב  מצויים במלתחה שני הסגנונות גם יחד, אולם ברור שאחד מהם דומיננטי יותר. לפיכך, בהתעלם במופגן ובמודע לחלוטין מדרישות המסורת  והעדות השונות, לחצו לקראת הכתבה שחתן כלה הכין עבורכם.

שיקולים בבחירת חליפות חתן
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!

שיקולים בבחירת חליפות חתן

 

חתנים, חישבו על הרגע בו הופעתם לראשונה בתוך חליפות חתן: הבופה געש, הכלה רגשה, החופה עמדה להתחיל, ואתם נוצצים שם במרכז, בין כספת הצ'קים לעמדת הפסטלים, ובין המצלמה לקונפטי לעתיד לצנוח.
אבל בעצם, הכל התחיל עוד הרבה קודם לכן: סביר שהפעם הראשונה בה לבשתם את אותן חליפות חתן, היתה באחת הפעמים שהיא סחבה את אחת האימהות או החברות למדוד בפעם העשרה כלשהי את שמלת הכלה, ולאחר שדרשה מכם בכל לשון של דרישה לסור מידית לחנות המתאימה ו'לסגור כבר את הפינה'.

ובכן, ברור שבחירת בגדים לחתן היא מהלך קל הרבה יותר, לחתן, לכלה, לזוגיות, ולעולם כולו. אולם בסופו של יום, גם מבלי לעורר שדים מרבצם או 'לעשות ענין', הזרקור מונח על שתי דמויות בה בעת, ומספיק שאחת מהן תהא לבושה באופן שגוי, לא תואם, מחפיר, או מטופש, בכדי להעיב על התמונות, ההנאה, ולעתים קרובות גם שלום הבית לתקופות ארוכות. בחירת בגדים לחתן טומנת בחובה מוקשים רבים, ומבלי הרגישות הראויה, עשוי דוקא ארוע ידידותי זה להפוך למוקד פח"עי. לפיכך- הסכיתו ושמעו, חתנים וחברי והורי חתנים - לעתיד.

המלצות שונות ללבוש לחתן

 

חליפת חתן יפה נותנת הרגשה מדהימה, מומלץ לעתים קרובות להמנע מלבוש המציג את החתן כשחקן בתחפושת, או כמתחפש רע בפורים. כדאי בבחירת בגדים לחתן לדבוק בסגנון הלבוש המתאים לאותו אדם, למזגו, לאופיו, לאורח ולאורחות חייו, ולא לכפות עליו הר כגיגית תחפושת שתראה כגיגית.

 

אל גם לבוחרים להתעלם מהנתונים הטבעיים בהם חננו הבורא, הטבע ו- או המשמעת העצמית שגזר או חנן עצמו החתן. בקיצור – מבנה גוף, וצבע עור למשל. צבע החליפה עצמו נהוג ובצדק לרוב להיות הפוך לצבע העור. כך בהירי עור יבחרו בחליפות כהות – שחור, חום, כחול עמוק, וכדומה, בעוד כהי עור יבחרו דוקא בכאלו בהירות – לבן, שמנת, בז', קרמל, וכדומה.

 

מציאת בגדי חתן

 

לכאורה מהלך העניינים ברור ומנוי וקבוע מראש. כביכול העבודה הקשה הייתה עד כה: רק אנחנו ואלוהים יודעים כמה קשה וארוכה ומלאת תלאות, הדרך בה פוסע זוג לקראת ההכרה כי האו עומד להתחתן, ההמתנה להצעה, וההצעה עצמה. לכאורה - בחתונה עצמה סדר האירוע ברור וקבוע, גם אם קיים בסוגים כאלו לפה ולשם. בגזירה לאחור וביעוץ ועזרה מזוגות מנוסים אחרים בני אותו גיל ו- או שהתחתנו לאחרונה, קל גם לכאורה להחליט על סדר ההכנות או לפחות לקבוע מהן, ולדרג על פי עדיפויות. ובכן- לכאורה בלבד.

 

לכאורה בלבד: הגם שהדרך עד ההצעה אמנם ארוכה מפותלת ומפרכת לשלושת המשתתפים בתהליך הזוגיות – הן הגבר, הן האישה, והן הזוגיות המשותפת של שניהם, אזי עדין לפניהם דרך קשה בתכלית: ההכנות. ושלא תלכו שולל, שלא 'יסבנו' אתכם או 'יעבדו' עליכם: מדובר בפנטזיה מלאה מצד עצמה. כעת עומדת הזוגיות למבחן הלחצים האישיים שכל שותף בזוגיות מכיל בתוכו: היא על ציפיותיה ומורת רוחה, הוא על רצונותיו והעדפותיו להימנעויות מסוגים שונים, המשפחות שלראשונה מעורבות ונותנות חלק גדול מן הטון, לחצי החברים, לחצי הזמן, עלויות ופרנסה, סדרי חיים אחרי, בחירת שמלת כלה, טבעות, ועוד.

 

שיקולים בבחירת בגדים לחתן

 

בחירת בגדי חתן אמורה להיות אחד מאיי השפיות הבודדים עבור הגבר בתהליך. הוא מתלבש לבדו כבר עשרים או שלושים שנה לערך, לפחות כך הוא חושב – בהתעלם מהשפעתה העצומה של אימו, לה הוא עיוור כמובן, ואשתו לעתיד דווקא ערה לה ולא עיוורת לה כלל ועיקר... הלבוש הנדרש, גם אם אינו לבוש אליו הוא נדרש ביום יום בחייו, עדין מבוסס מלבד החלק העליון על לבוש בסיסי מוכר: מכנס וחולצה. הז'קט, העניבה, הווסט, כולם אופציונאליים בבחירת בגדי חתן, הגם שבפועל סטטיסטית בגדי חתן מכילים לרוב אחד מהם או יותר: ז'קט ועניבה למשל, או ז'קט ובולרו.

 

אולם גם כאן בעת החיפוש אחר בגדים לחתן לעתים קרובות נוטים גברים לאבד את הכוון, את הצפון, ואת אחד מאיי האואזיס היחידים במערבולת הרגשות לקראת החתונה. גם אם את החיפוש אחר בגדים לחתן מבצע החתן עם ארוסתו ו- או אימא מצד כלשהו, אל לו לאבד את עשתונותיו, אך גם לא את רצונו. באיתור בגדים לחתן עליו להתחבר לסגנון הלבוש המוכר לו, לשדרג אותו לאור הארוע – מבלי להצטייר כשחקן בתחפושת, ומבלי להתנכר למבנה גופו הנוכחי – לא על בסיס נוסטלגיה בעבר ולא הרצוי בעתיד, או לצבע גופו עצמו, וכמובן עליו להתחשב בסוג האירוע ובעונת השנה.

נעלי חתן

 

0 תגובות