תכנון משכנתא ורכישת דירה

608
תכנון משכנתא ורכישת דירה... עומדים לפני קניית דירה? מזל טוב! כנראה זהו הצעד המשמעותי ביותר שתעשו בחיים. לפני רכישת דירה, חשוב לתכנן את לקיחת ההלוואה המובטחת במשכנתא כדי להפחית את הסיכונים ולעבור את התהליך בשלום.
תכנון משכנתא ורכישת דירה
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!

תכנון משכנתא ורכישת דירה

עומדים לפני קניית דירה? מזל טוב! כנראה זהו הצעד המשמעותי ביותר שתעשו בחיים. לפני רכישת דירה, חשוב לתכנן את לקיחת ההלוואה המובטחת במשכנתא כדי להפחית את הסיכונים ולעבור את התהליך בשלום.

קניית דירה לרוב הינו הצעד המשמעותי בחייו של הישראלי הממוצע. זהו תהליך מורכב ועלול להיות כרוך בלא מעט סיכונים. כדי לעבור את תהליך רכישת הדירה ביתר קלות ולהפחית את הסיכונים, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה במקרקעין בטרם תבצעו כל פעולה אשר תחייב אתכם.

 

מה חשוב לדעת

אז, מה חשוב לדעת לפני לקיחת ההלוואה המובטחת במשכנתא וקניית הדירה?

לפני לקיחת הלוואה המובטחת במשכנתא עלולות להתעורר הרבה קושיות בנושא, כגון מהו הסכום הדרוש לרכישת הנכס? למשך כמה שנים ניתן לפרוס את ההחזרים ומהו גובה ההחזר החודשי? אילו מסלולי הלוואה עומדים לרשותכם וכיצד בוחרים את המסלול המתאים ביותר עבורכם? והאם בכלל הבנק מוכן לתת הלוואה המובטחת במשכנתא לגבי הנכס שנרכש? לכן מומלץ לפנות לעורך דין שמתעסק במקרקעין לפני התחייבותכם ללקיחת הלוואה ועל מנת לבחון את הפן המשפטי וההיתכנות של קבלת הלוואה המובטחת במשכנתא לגבי הדירה הספציפית.

 

מהי משכנתא?

משכנתא היא הלוואה שנותן הבנק לרכישת הנדל"ן לצד ביטחונות שנותן הקונה לבנק כדי להבטיח את ההחזר החודשי של הכסף. הבטוחה המשמעותית בהלוואה זו, היא משכון הבית לטובת הבנק ורישום משכנתא על זכויות הבעלות בדירה לטובת הבנק נותן ההלוואה, ומכאן נהוג לקרוא להלוואה זו משכנתא. כמעט כל מי שרוכש דירה בישראל צריך לקחת הלוואת המובטחת במשכנתא על מנת לעמוד בסכום רכישת הנכס. את ההחזרים החודשיים עבור ההלוואה ניתן לפרוס לפרק זמן ממושך- עד 30 שנה. לפני חתימת הסכם רכישת דירה, כדאי לבקש מהבנק מסמך הנקרא "אישור עקרוני למשכנתא" המתבסס על המידע האישי שלכם.

 

מהו ההון העצמי בעת רכישת הנכס?

תכנון הלוואה לפני רכישת דירה מורכב מפרמטרים רבים, להם יהיו השלכות על גובה ההחזר החודשי, תקופת ההלוואה, ריביות ועוד. לפני לקיחת הלוואת משכנתא צריך לקחת בחשבון את סוג הנכס אותו תרכשו. למשל, עבור דירה ראשונה ניתן לקבל לכל היותר עד 75% הלוואת משכנתא מהסכום הכולל של הנכס, ובמידה ומוכרים את הדירה הישנה לצורך קניית דירה חדשה לצרכי שיפור הדיור, הגורם המלווה ייתן עד 70% הלוואת משכנתא. לפני שחותמים על הסכם המכר של הנכס כדאי לקבל אישור משכנתא מהבנק או הגוף המלווה.

 

איך קובעים את תקופת ההלוואה?

פרק הזמן לתשלום ההלוואה תלוי בהרבה משתנים ביניהם גובה ההחזר החודשי, פרק הזמן הדרוש לפירעון מלא של ההלוואה, גובה ההון העצמי, סוג הנכס ועוד. ככל שתקופת ההלוואה תהיה קצרה יותר כך הריביות והקנסות יהיו נמוכים יותר, וככל שתשלומי ההלוואה יפרסו על תקופה ממושכת גם הריביות יהיו גבוהות יותר. ההמלצה היא לתכנן את תשלום ההלוואה, כך שההחזר החודשי לא יעלה על שליש מההכנסות. חשוב לקחת בחשבון שעלולים להיות שינויים בחיים והוצאות לא צפויות וכדאי שיהיה מרחב ביטחון מספיק כדי שתוכלו לעמוד בהחזרים החודשיים.

לפני תהליך רכישת הדירה כדאי לפנות לעורך דין המתמחה בעסקאות נדל"ן, בעל ניסיון, אשר יכול לסייע לכם בליווי משפטי ומקצועי של רכישת הדירה.


עורך הדין צריך להיות בעל זמינות מידית ומחויב ללוות אתכם לאורך כל שלבי התהליך הלא פשוט של רכישת הדירה בהתאמה אישית ולצרכים שלכם. 


תודה למשרד עורך דין המתמחה במקרקעין עבור הכתבה שכתבו עבורכם

0 תגובות